Културна програма за месец юни 2021 г. (Обновена на 28 юни 2021г. 12:12)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец юни 2021 г. (Обновена на 28 юни 2021г. 12:12)

01 юни 2021 09:02 - 30 юни 2021 09:02

1 юни – вторник

10:00 часа
кв. Черно море, в двора на училището
Детско шоу по повод Деня на детето
Организатор: НЧ „Антон Страшимиров 1980“

10:00 часа
кв. Рудник, пред НЧ „Възраждане 1927“
Първоюнски детски празник с творчески ателиета, забавни игри и изненади
14:30 часа –детска дискотека и карнавално шоу - парти с маски
Организатор: НЧ „Възраждане 1927“

11:00 часа
НЧ „Асен Златаров 1940“ - гр. Бургас
Празник-карнавал за деня на детето по проект "Заплетени чудеса"
Организатор: НЧ „Асен Златаров 1940“

11:00 часа
с. Драганово, на площадката
Парти за Деня на детето
НЧ „Любен Каравелов 1948“

11:00 часа
с. Димчево
Парка-забавнивъзпитателниигри и детскадискотека;
НЧ „Просвета – 1928 г.”

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ЧЕТИРИМАТА БЛИЗНАЦИ“
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ОТ ГЕОРГИ КОСТОВ
Либрето ПАНЧО ПАНЧЕВ; Диригент – Йордан ДАФОВ; Постановка – Александър ТЕКЕЛИЕВ; Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА – БАКЪРДЖИЕВА; Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ; Художник на костюмите – Анна ТОКАДЖИЕВА; Танци – Галина КАЛЧЕВА; Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ; Пом.-режисьори  – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти: Баба – Росица ВИДЕВА ; Белчо, Пъстрьо, Черньо, Желчо (братя близнаци) – Бранимир НЕДКОВ; Бонка, Бончо – Весела АПОСТОЛОВА ; Стрина Гена – Калина ПОПОВА; Чорбаджи Петко – Диман ПАНЧЕВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
Билети за концертите и спектаклите на Бургаската опера можете да намерите на касата на Операта, на каса „Часовника“ /пред хотел „България“/, както и в мрежите на Grabo и Eventim, както и в препратките към събитията в програмата: https://operabourgas.com/bg/programme в официалния сайт на Държавна опера – Бургас.
 
11:00 часа – 14:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Прожекция на детски филми

14:00 часа
НЧ"Христо Ботев 1937"-Бургас, зрителна зала
Празник посветен на Деня на детето

17:00 часа
Парка на к-с Изгрев
„Изгрев парк фест - 101 слънца”
Организатор: НЧ „Изгрев 1909“

17:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Детски празник
Организатор: ЦПЛР - Бургас

17:30 часа
с. Извор
Ден на детето - организирани игри и танци в парка
Организатор: НЧ „Пробуда 1929“

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„НА ПРИКАЗКИ С ТОПЧО“
Билети: на място

19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
„Чудно чудо с Чудомир”
Моноспектакъл на Стоян Памуков

19:00 часа
Културен дом – НХК, пл. „Тройката“ № 1
Концерт на абитурентите на Национално училище за музикално и сценично изкуство "проф. Панчо Владигеров" гр. Бургас  
Изложба с картини на ученици от Национално училище за музикално и
сценично изкуство "проф. Панчо Владигеров" гр. Бургас
Вход свободен

1 юни – 5 юни

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
I и II етаж - Изложба "Allegoria Sacra"
Работно време:
Вторник – Петък от 9:00 часа до 18:00 часа
Събота от 9:00 часа до 17:30 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа

1 юни – 7 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“,  ет. 0
Изложба „3D холограми в подводната археология
по проект BSB-371 Treasure”
Вход свободен
Работно време:
понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа
Събота от 10:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 10:00 часа до 14:00 часа

1 юни – 7 юни

Експозиционен център "Флора", Приморски парк, Зала 1
Изложба „Аз,моят град и морето“
Вход свободен
Награждаване: 1 юни, от 18:00 часа
Работно време:
понеделник – неделя от 10:00 часа до 18:00 часа

1 юни – 8 юни

11:00 часа – 19:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк, Зала 6
Арт дигитална изложба „Цветни приказки“ – вплетена във вълнените картини на Светла Чиракова 
Вход свободен
Работно време:
понеделник – неделя от 11:00 часа до 19:00 часа

1 юни – 13 юни

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Изложбена зала, ет. 1 и ет. 4
„Керамика и дизайн на порцелан и стъкло“
Изложба на преподаватели и студенти от Национална художествена академия
Работно време:
понеделник – неделя от 9:00 часа до 20:00 часа

1 – 24 юни

Алея пред КЦ „Морско Казино”
Изложба „Размисли за морето”
авторска изложба на Христо Анестев

1 юни– 30 юни

Национална художествена академия - Филиал Бургас
Пристанищен комплекс, "Магазия" 1, ет. 2, Галерия "Ателие"
Изложба "Акварел" на Любомил Драганов
Работно време
понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа
 

1 юни – 30 юни

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
IIIетаж - Постоянна експозиция - Странджански икони
Работно време:
Вторник – Петък от 9:00 часа до 18:00 часа
Събота от 9:00 часа до 17:30 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа

1 юни – 30 юни

Алея пред КЦ „Морско Казино”
Изложба „Размисли за морето”
авторска изложба на Христо Анестев

1 юни –  30 октомври

Регионален исторически музей - Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Изложба “Среброто на траките”
Организатори: Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките, Регионален исторически музей гр. Бургас и Община Бургас
Работно време:
от понеделник до неделя
от 10:00 часа до 19:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.
За учащи и пенсионери: 2.00 лв.
За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.
Беседа на чуждезик: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.
3 музея – 8.00 лв.
4 музея – 10.00 лв.

2 юни – сряда

145 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА ХРИСТО БОТЕВ И ДЕН НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА БЪЛГАРСКАТА СВОБОДА
 
10:00 часа
кв. Черно море, училищен двор
Тържествена програма по повод Деня на Ботев
Организатор: НЧ„Антон Страшимиров 1980“
 
14:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ПИНОКИО“
ОПЕРА ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент - Цанислав ПЕТКОВ
Режисура, сценография, костюми и пластика - Денис ИВАНОВ
Солисти: Пинокио – Бранимир НЕДКОВ; Малвина – Стефка ХРИСТОЗОВА; Джепето (Татко Карло) – Петър ТИХОЛОВ; Лисана – Магдалена ГЕОРГИЕВА; Котаран – Мирослав ДИМИТРОВ; Чичо Монти – Диман ПАНЧЕВ; Арлекин – Милен ДИНОЛОВ; Пулчинела – Весела АПОСТОЛОВА; Карабинера – Иван ГРОЗЕВ; Барман – Александър ПЕРПЕРИЕВ; Съдия – Веселин СПАСОВ; Доктор – Веселин СПАСОВ
 
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

2 юни - 2 юли

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба - живопис, стъкло, пластика на ГАЛИНА ШЕХИРЯН
Откриване: 2 юни /сряда/ от 16.00 часа до 20.00 часа
куратор на изложбата проф. Аксиния Джурова
вход свободен
Работно време
вторник – петък, от 12.30 часа до 19.00 часа
събота: с предварителна заявка
Телефон за контакт: 0887 79 04 87

3 юни - четвъртък

10:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Фестивал на иновациите и глобалните цели за устойчиво развитие
НБУ „Михайл Лъкатник” - гр. Бургас
 
16:30 часа
НЧ „Тракия 1930“- кв. Лозово
Празник за децата в кв. Лозово
 
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ТРИМАТА БРАТЯ И ЗЛАТНАТА ЯБЪЛКА“
Билети: на място
 
18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Представяне на книгата „Изчезващата памет. Срещи по пътя.” на проф. Аксиния Джурова
Вход свободен
 
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
"Между два стола"
Tеатрална постановка от Рей Куни
гостува ДТ ''Стефан Киров"- Сливен
Режисьор: Васил Василев
Участват: Герасим Георгиев - Геро, Николина Янчева, Вяра Начева, Августин Демерджиев, Димитър Марков, Ивайло Гандев
Билети: Билетен център "ЧАСОВНИКА" понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
За информация: 0898 420 537

3 - 5 юни

Фестивал „Шарено котле“ - култура и традиции на местните общности
Организатор: НЧ „Св.св. Кирил и Методий 1985“

Програма

3 юни - четвъртък
НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1985“, ж.к. „Меден Рудник“ бл. 25
13:00 часа –  Беседи - Етнографския музей
17:00 часа – Откриване на изложба „Българската фолклорна носия“


4 юни – петък
НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1985“, ж.к. „Меден Рудник“ бл. 25

Работилници
10:30 часа – Изработка на сувенири от естествени материали
13:00 часа – Заплитане на плетиво
14:00 часа – Плъстене на вълна

5 юни – събота
17:00 часа
ж.к. „Меден Рудник“, втората спирка на втобусна линия Б12
Представяне на ритуала „Меденик“ - НЧ „Просвета 1929“, с. Люляково
Сцена на открито с участието на оркестър „Жарава“, ВС „Примо“,ФФ „Чинките“, ТГ „Медено котле“,ансамбъл „Българче“, Фолклорен танцов клуб „Пламък“ и др.

3 – 29 юни

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Община Бургас и Център за славяно – византийски проучвания „Иван Дуйчев” представят
Изложба графики на Георги Баев
вход свободен
Откриване: 3 юни, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа
Събота от 10:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 10:00 часа до 14:00 часа

3 юни – 30 септември

Регионален исторически музей - Бургас
Исторически музей, ул. „Лермонтов“ № 31
Изложба "Строителните занаяти на Стара планина"
Съвместната изложба на сдружение "Мещра" и РЕМО "Етър"
Работно време:
от понеделник до неделя
от 10:00 часа до 19:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.
За учащи и пенсионери: 2.00 лв.
За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.
Беседа на чуждезик: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.
3 музея – 8.00 лв.
4 музея – 10.00 лв.

4 юни – петък

13:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Зрителна зала, ет. 3
Младежки форум „Бургас за младите"
 
17:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека „П. Яворов", детски отдел
НЧ „Любен Каравелов 1940“ представя "Тайният свят на гатанките" по повод 150 г. от рождението на Чичо Стоян (Стоян Михайлов Попов), с участието на Литературно студио "Митични птици" и Клуб "Малък Пегас"

18.30 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
"10 ГОДИНИ ПРИЯТЕЛИ"
Концерт-спектакъл на школите на Младежки културен център – Бургас

4 – 6 юни

УИКЕНД НА КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „МОРСКО КАЗИНО”

4 – 6 юни

Детски фолклорен събор – Бургас „Създаваме история“

4 юни – петък

кв. Крайморие
18:00 часа – Дефиле в кв. Крайморие
19:00 часа – Церемония по откриване – сцена на кея
20:00 часа – Концерт на ПФА „Странда“ - Бургас – сцена на кея

5 юни – събота

Алеи пред КЦ „Морско Казино“
"Да рисуваме щастие"
 
10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890
 
11:00 часа
Атанасовско езеро
Акция по почистване и пленер "Изкуство и природа заедно за по-зелен и чист Бургас" - част 2, съвместно с децата от школите при НЧ „Христо Ботев 1937“-Бургас и НЧ "А. Страшимиров 1980" - кв. Черно Море с партньорството на РИОСВ;
 
14:00 часа – 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
Телефон за контакт: 0889444819
 
16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Представяне на детска книжка „Фонтация” на Ани Михалкова
Вход свободен
 
17:00 часа
НЧ „Св.св. Кирил и Методий 1985“, к-с „Меден рудник“
Фестивал „Шарено котле“ - култура и традиции на местните общности
Сцена на открито с участието на оркестър „Жарава“, ВС „Примо“,ФФ „Чинките“, ТГ „Медено котле“,ансамбъл „Българче“ и др.
 
17:00 часа
НЧ „Св.св. Кирил и Методий 1985“, к-с „Меден рудник“
Фестивал „Шарено котле“ - култура и традиции на местните общности
Сцена на открито с участието на оркестър „Жарава“, ВС „Примо“,ФФ „Чинките“, ТГ „Медено котле“,ансамбъл „Българче“ и др.
 
17:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Директен сблъсък“
 
18.00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
"ОТ КЛАСИКА ДО ДЖАЗА"
Концерт с участието на Културно – образователен център „Бургас - Voices”
Организатори: Културно – образователен център „Бургас - Voices”, НЧ „Фар  - 1946” и Об-щина Бургас
 
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ЗАБАВА В ГОРСКАТА ДЪБРАВА“
Билети: на място
 
19:30 часа
Културен център „Морско казино”, Приморски парк
Тераса пред зала „Петя Дубарова“
Демонстрации на аржентинско танго

5 – 30 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба “Home sweet Home”
Вход свободен
Откриване: 5 юни, от 17:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа
Събота от 10:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 10:00 часа до 14:00 часа
 

6 юни – неделя

11:00 часа
тераса на КЦ „Морско казино“, ет. 2
"Да рисуваме щастие"
Деца рисуват на терасата на КЦ „Морско казино“

17.00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт „МЛАДИТЕ ЗВЕЗДИ НА БУРГАС"

17:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Директен сблъсък“

18:00 часа
НЧ "Фар 1946", зала "Ваньо Вълчев"
Видеоконференция по Космософия с Даниел Гаглиардо от Аржентина

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Докосване„ - Юбилеен балетен концерт на Недко Георгиев
Участват : Иванина Иванова, Даниел Тичков, Полина Иванова, Яна Бердута, Натали Иванова, Теодор Цаков, Цветозара Цакова, Натали Георгиева, Гергана Георгиева, Симона Маринова, Събина Косева, Стефани Славова и специалното участие на Емил Йорданов.
Билети на каса „Часовника“: 0894898098
 
20.00 часа
Културен център „Морско казино”, Приморски парк
зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Burgas International Film Festival
представя „ПРЕЛИВАНЕ”
късометражен филм , реализиран по проeта Burgas Film Lab
реж.Деница Ганева и Виктория Желязкова
 
20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
Кралица на Бургас
Вход свободен

6 – 20 юни

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1, фоайе ет. 2
Изложба ''Сълзи от морето'' на Недко Георгиев
Послучай60-гошнината си, балетистът представя своя изложба - платна от стъкълца и камъчета, намерeни край морския бряг.
Вход свободен                                              

7 – 31 юни

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1, фоайе ет. 2
Изложба на полицейски и пожарникарски шапки от Международна полицейска асоциация – регион Бургас към Международна полицейска асоциация секция България
Експозицията представя над сто полицейски и пожарникарски шапки, отличителни елементи, униформи и над петстотин макети на полицейски и противопожарни автомобили от цял свят.
Вход свободен

8 юни – вторник

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„НА ДВОРА“
Билети: на място

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Годишен концерт на Танцов клуб „Дюн“
Билети на каса „Часовника“
Телефон за контакт: 0894898098

20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ“ 2021
„ОСКАРИТЕ В МУЗИКАТА“
КОНЦЕРТ НА МИЛИЦА ГЛАДНИШКА И ФИЛИП АВРАМОВ
Диригент и оркестрации Левон МАНУКЯН
Сценарий и мултимедия Юлия МАНУКЯН
Пиано и оркестрации Георги МИЛТИЯДОВ
Концертмайстор Ваня ЗЛАТЕВ
Оркестъра на Държавна опера - Бургас
В програмата: музиката от филмите „Красавицата и Звяра”, „Аладин”, „Мръсни танци”, „Flashdance”, „Джеймс Бонд”, „Армагедон”, „Роки”, „Междузвездни войни”, „Доктор Живаго”, „Властелинът на пръстените” и др
Билети на каса Опера: 0884025918
В деня на събитието, от 18:00 часа на каса Летен театър

8 – 29 юни

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис Кръстьо Тодоров
Откриване: 8 юни, от 17:00 часа до 19:30 часа
Вход: свободен
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

9 юни – сряда

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

9 – 30 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“,  ет. 0
Изложба „Предизвикателства и посоки”
Изложба на македонско и българско съвременно изкуство
Откриване: 9 юни, от 17:00 часа до 19:00 часа
Вход свободен
Работно време:
понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа
Събота от 10:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 10:00 часа до 14:00 часа

10 юни – четвъртък

10:30 часа
НЧ „Пробуда 1880 г. - гр. Бургас“
НЧ „Пробуда 1880 г. - гр. Бургас“ представя образователната програма „Раклата на баба“
 
16:00 часа – 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
Телефон за контакт: 0889444819
 
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ТРИТЕ ПРАСЕНЦА“
Билети: на място
 
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773
 
20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
„Непозната” – най - новият спектакъл на ТФ "Петлите"
Най-новият спектакъл на Танцова Формация ,,Петлите” излиза с премиера на 10 юни 2021г. в Летен театър - Бургас от 20:00 ч.
Билети можете да закупите на касата на НХК на цени от 12,00 лв. до 20,00 лв.
Със специалното участие на Деси Добрева!
Екип:
идея и реализация - Георги Димитров,
хореография - Николай Парушев и Жана Пейчева,
музика - Цветан Момчилов,
костюми - Атанаска Маринова, фотосесия и рекламна визия - Димитър Евтимов.
 
20:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
"Златната петорка"
Македония 2016, 83 мин.;
Режисьор: Горан Тренчовски

10 –  30 юни

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1, фоайе ет. 1
Изложба ''Цветни приказки'' вплетена във вълнени картини на Светла Чиракова
Вход свободен

11 – 13 юни

РОМАНТИЧЕН УИКЕНД

11 юни – петък

10:00 часа – 16:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Национален конкурс „Аз имам дарба”
Вход свободен

17:00 часа – 18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Романтични филми в Библиотеката
Петъчно кино в Библиотеката
„Джентълмените предпочитат блондинки“ /1953 г./
Мюзикълът разказва за обичащите забавленията най-добри приятелки и певици Дороти Шоу и Лорелей Лий, 91 мин.
Вход свободен

17:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Награждаване в Национален конкурс „Аз имам дарба”

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на том VII от „Известия на бургаския музей" - сборник с начучни изследвания на културното наследство на Бургас и региона
Вход свободен

19:00 часа – 20:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Петъчно кино в Библиотеката
„Аз, пея под дъжда“ (Singin'intheRain) /1952 г./ - мюзикъл
Режисьор и хореограф ДжийнКели и Стенли Донън
Филмът, заснет от Метро Голдуин Майер, представя Холивуд в края на 1920-те години, когато ерата на немите филми е към края си, 102 мин
Вход свободен

19:00 часа
Остров „Св. Анастасия“
Романтика на острова - Извънреден курс на кораб „Анастасия“
Програма:
19:00 часа – отпътуване от „Магазия 1“
19:30 часа – 21:30 часа – свободно време на острова
21:30 часа – отплаване от Острова
22:00 часа – пристигане на „Магазия 1“
За повече информация и резервации: 0882 004 124, [email protected]

20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Обединени в музиката“ 
Музикален спектакъл с любими руски песни
Трио "Ы" :
Марина Драгомирецкая – вокал; Елеонора Лонтова – вокал; Златина Тодорова - вокал
Билети на каса Часовника
Телефон за контакт: 0894898098

20:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
"ДЕЦА НА СЛЪНЦЕТО"
Македония 2014, 90 мин.
Режисьор: Ярослав Шода

11 – 24 юни

Експозиционен център "Флора", Приморски парк
„Вярата и морето в нас“ – изложба  на Тошко и Галина Вачеви
Вход свободен
Откриване: 11 юни, от 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 18:00 часа

11 – 13 юни

РОМАНТИЧЕН УИКЕНД

12 юни – събота

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890

11:00 часа –  13:00 часа
Пред КЦ „Морско казино”, Приморски парк
„Да рисуваме заедно”

12:00 часа
остров"Св. Анастасия"
Творчески пленер за деца от школите на тема "Островно лято" - 2021 по Културна програма на Община Бургас с деца от НЧ"А. Страшимиров 1980" - кв. Черно Море, НЧ" Пробуда 1929" - с. Равнец и НЧ "Христо Ботев 1937" - Бургас

17:00 часа – 18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Българско романтично кино
.„Крадецът на праскови“ /1964 г. /
„…Красотата не може да бъде скрита, любовта не може да бъде убита, дори в един откраднат миг…“, 103 мин.
19, 00 до 20, 30 ч. „Любимец 13“ /1958 г./ „… Дори и да си сменят местата, не могат да променят съдбата освен... резултата от мача…“, 90 мин.

16:00 часа
Площад "Св. св. Кирил и Методий"
VI Национален фестивал "Хоро край лазурния бряг" Бургас – 2021
16:00 часа – Дефиле
16:30 часа – Официално откриване

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ТРИТЕ ПРАСЕНЦА“
Билети: на място

19:00 часа – 20:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Българско романтично кино
„Любимец 13“ /1958 г./
„… Дори и да си сменят местата, не могат да променят съдбата освен... резултата от мача…“, 90 мин.

19:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ“ 2021
„Пинокио“ - опера за деца от Александър Йосифов
диригент - Цанислав Петков
режисура, сценография, костюми и пластика - Денис Иванов
солисти:
Пинокио – Бранимир Недков, Малвина – Стефка Христозова
Джепето (татко Карло) – Петър Тихолов, Лисана – Лина Пеева
Котаран – Мирослав Димитров, Чичо Монти – Диман Панчев
Арлекин – Милен Динолов, Пулчинела – Весела Апостолова
Карабинера – Иван Грозев, Барман – Александър Перпериев
съдия – Веселин Спасов, доктор – Веселин Спасов
Билети на каса Опера – 0884025918
В деня на събитието, от 18:00 часа на каса Летен театър

19:00 часа
Остров „Св. Анастасия“
Романтика на острова - Извънреден курс на кораб „Анастасия“
Програма:
19:00 часа – отпътуване от „Магазия 1“
19:30 часа – 21:30 часа – свободно време на острова
21:30 часа – отплаване от Острова
22:00 часа – пристигане на „Магазия 1“
За повече информация и резервации: 0882 004 124, [email protected]

12 – 13 юни

9:00 часа – 18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Национален конкурс "SUPER TALENT 2021" / Бургас
Първият по рода си национален конкурс за:
 Музика, танц, поезия, изобразително изкуство, йога и хореография със състезателен характер.
За записвания и въпроси: 0876909886

13 юни – неделя

16:30 часа – 18:45 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Екранизирани литературни произведения
„Да убиеш присмехулник“ /1962 г./
За предразсъдъците, тежестта на различното мислене и смелостта да изразиш позициите си свободно, 129 мин.

19:00 часа – 20:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Екранизирани литературни произведения
 „Отнесени от вихъра“ /1939 г./
Един от шедьоврите за първата половина на миналия век, 90 мин.

19:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Сцена във вътрешния двор
Вечер с книгите на издателства Scribens, APC и ИК "Знаци"
Поетично музикална вечер с представяне на книгите:
„Сините часове“ - Георги Гаврилов (ИК Знаци)
„Човек с бинокъл“ - Наталия Иванова (АРС)
„Падане завинаги“ - Нинко Кирилов (Scribens)
„Янус“ - Валентин Дишев (Scribens)
„И други езици“ - Ренета Бакалова (АРС)
„Триада“ - Христо Мухтанов (Scribens)
„Гробище за слонове“ - Златина Димитрова (АРС)
с музикалното участие на Карел Маринович и Кирил Коев

20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
„Извънредно положение“ – театрална постановка
Билети в мрежата на EVENTIM
Билети на каса Опера – 0884025918
В деня на събитието, от 18:00 часа на каса Летен театър

14 юни – понеделник

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„УМОПОМРАЧЕНИЕ“ от Сам Бобрик
Постановка Борислав Чакринов
Участват: КОЙНА РУСЕВА, АСЕН БЛАТЕЧКИ, СТЕФАН ИВАНОВ, НИКОЛ КАРАБИНОВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ
Билети на касите на ДТ "Адриана Будевска".
За информация: 056 /84 22 66, 056 /84 60 40;
 
21:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
Концерт „Приказката П.И.Ф“
Билети в мрежата на EVENTIM
Билети на каса Опера – 0884025918
В деня на събитието, от 18:00 часа на каса Летен театър

15 юни – вторник

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
 представя: „Часът на куклите“
„СНЕЖАНКА“
гостува Държавен куклен театър - Сливен
Билети: на място
 
20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ“ 2021
ЙОХАН ЩРАУС -  ГАЛАКОНЦЕРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Солисти, хор и оркестър на Държавна опера - Бургас
Билети на каса Опера – 0884025918
В деня на събитието, от 18:00 часа на каса Летен театър

16 юни – сряда

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт по пиано на деца от класа на Татяна Карагьозова
Вход свободен
 
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Интервю за работа“ от Матиас Сение
Театрална постановка на ДТ “Стефан Киров“ – гр.Сливен
Постановка: Владимир Петков; Сценография: Николай Николов; Музика: Мишо Шишков- син
Участват: Албена Михова, Петко Венелинов, Августина-Калина Петкова и Велизар Емануилов.
Билетите в Билетен център "Часовника": понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
Информация на телефон: 0898 420 537
 
20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
Концерт - спектакъл "Старо имане" – концерт-спектакъл на Ансамбъл „Пирин“
Билети в мрежата на EVENTIM
Билети на каса Опера – 0884025918
В деня на събитието, от 18:00 часа на каса Летен театър

16 юни – 15 юли

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба "75 години БХГ- нови постъпления"
Откриване: 16 юни, от 18:00 часа
Работно време:
Вторник – Петък от 9:00 часа до 18:00 часа
Събота от 10:00 часа до 17:30 часа
Неделя: 9:00 часа до 14:00 часа
Такси за посетители:
Възрастни, учени, студенти – 2 лв.; Пенсионери 1 лв.; Деца до 7 г. безплатно;

17 юни – четвъртък

15:30 часа – 17:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
Телефон за контакт: 0889444819
 
18:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов
 
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„НА ДВОРА“
Билети: на място
 
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773
 
20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
„Чамкория“ по романа на Милен Русков
Билети в мрежата на EVENTIM
Билети на каса Опера – 0884025918
В деня на събитието, от 18:00 часа на каса Летен театър

18 – 20 юни

МИДЕН УИКЕНД

18 юни – петък

18:00 часа
Зала Куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
Концерт „Кирил Дончев "Зад кулисите”
85 години на композитора Кирил Дончев и 60 години, посветени на театралната и филмова музика
С участието на: Кирил Дончев, Антони Дончев, Георги Дончев
Прожекция на филма „Последният Дон Кихот”
Вход свободен
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Празничен концерт на
Школа по пиано „До Ми Сол“
С преподавател Елена Шемаева
В програмата: произведения на
Лудвик ван Бетовен, Ребиков, Шаински,
В. А. Моцарт, Марта Милер и други
 
18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
„Случаят Бедечка“ - документален филм
Продължителност: 68 мин.
Продуцент и режисьор: Димана Шишкова
Анимации: Стефка Бенишева
Музика: Doesn’t Frogs, Federico Truzzi, LPG, Florian Niesbach и др.
Участват: Ивайло Клисуров, Райна Джогова, Първан Симеонов, Живка Александрова, Люба Петкова, Мариана Стоилова, Росица Джамбазова, Тенко Дянков, Живко Тодоров, Петко Еврев, Радка Кусева и други.
 
19:00 часа
НЧ „Христо Ботев 1928“ - кв. Банево, читалищен салон
ДТ “Талантино“към читалището представя „Приятелство горещо и още..още нещо“ Премиера
 
20:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
КУПОН НА ФЛОРАТА 2021
„MUSIC OF THE NIGHT“
Участват:
Бранимир НЕДКОВ – баритон
На рояла – Дария КРЪСТЕВА и Нина РАЙХЕЛ
Участват още: Весела АПОСТОЛОВА, Калина ПОПОВА, Стефка ХРИСТОЗОВА
В програмата – хитове от бродуейски мюзикъли 
Билети касата на Операта
 
20:30 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
„Приказки за джаза“ - музикален спектакъл
За контакт: GSM 089 489 8098

19 юни – събота

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890
 
11:00 часа
Приморски парк
Официално откриване на паметника на Петко Задгорски
 
15:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата „Частица нищожна от отломката нищожна”
на проф. Гаро Мардиросян
Вход свободен
 
18:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Музикален Бургас”
Вход свободен
 
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„КАК СЕ ЛЕКУВА ЛЪВСКИ СТРАХ“
Билети: на място
 
20:30 часа
Летен театър – Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ“ 2021
ВИВА ПУЧИНИ
ОПЕРА ГАЛА
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ
Солисти, хор и оркестър на Държавна опера - Бургас

20 юни – неделя

10:00 часа
остров Света Анастасия
"Ден на чистото море" - водолазите от клуб "Приятели на морето" - Бургас ще почистят морското дъно около Острова.
Каним ви да опитате прясно изпечени миди на тенекия, специалната островна билкова бира "Биле" и домашно приготвена медена лимонада със свежи ментови листа. Ще засадим островната градинка с нови, свежи билки и зеленчуци.
Концерт на група "Горещ пясък"
Необходима е предварителна резервация: 0882 004 124; [email protected]

10:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Вътрешен двор
"Вълшебен летен ден"
Концерт на вокални групи на детски хор "Милка Стоежа"
при Младежки културен център с ръководител Лили Бедросян
Вход свободен

16:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
среща на деца с книжката „Къде живее вятърът”

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Летен романс”
Концерт на Вокална група „Ретро Бургас” към НЧ „Асен Златров 1940”

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„На живо“ - премиера
Спектакъл на Александра Сърчаджиева
Билетите в Билетен център "Часовника": понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
Телефон за контакт: 0894898098

19:30 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
„ARE YOU ALIVE“ - танцов спектакъл
За контакт: GSM 089 489 8098

21 юни – понеделник

10:00 часа – 18:00 часа
НЧ „Асен Златаров 1940“, ул. „Александровска“ № 147
Проект „Заплетени чудеса“
10:00-12:00 часа – демонстрация на „Батик“ със Златка Бобева
13:00-15:00 часа –заплитаме чудеса с Марислава Николова
15:00 -17:00 часа – приказки по телефона със Зоя Иванова
18:00 часа – вдъхновяващи срещи с бургаски съвременни автори:
Стефан Апостолов, Мартин Колев, Радко Пенев, Марин Трошанов, Калоян Явашев,
д-р по литература Добрина Топалова

17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт по пиано на деца от класовете на Теодора Кралева и Емилия Дикова
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„За него, Живота…“, книга,
посветена на Никола Вапцаров
Автор и представящ
Продрум Димов

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Представяне на книжката „Къде живее вятърът”  на родители и експерти на деца

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН“ от Дейвид Линдзи-Абер
Превод от английски език Матей Тодоров
Постановка Борислав Чакринов
Участват: АНТОАНЕТА КРЪСТНИКОВА, ДИМИТРИНА ТЕНЕВА, СТОЯН ПАМУКОВ, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, ИВАН ГРИГОРОВ
Билети на касите на ДТ "Адриана Будевска".
За информация: 056 /84 22 66, 056 /84 60 40;

19:00 часа
Културен дом на НХК , площад „Тройката“ № 1
Приказен театър при НЧ „Пробуда 1880 г. - Бургас“ представя театрален спектакъл „ИЗБОРИ“ по „Господин Балкански“ на Г. Данаилов

21:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
"Сватба със закъснител"
Билети в мрежата на EVENTIM
Билети на каса Опера – 0884025918
В деня на събитието, от 18:00 часа на каса Летен театър

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на филма „Наследството”, Португалия
Режисьор: Тиаго Гедеш, драма, 2019 г., 166 мин.

21 – 30 юни

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет 0
Изложба „Красотата на България през моя фотообектив “
Клуб Дигитална фотография към ПГСАГ „Кольо Фичето“ - гр. Бургас
Откриване: 21 май, от 18:30 часа, Арт Градина
вход свободен
Работно време:
понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа
Събота от 10:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 10:00 часа до 14:00 часа

21 юни – 5 юли

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Изложба „Избухване: Епидемии в един свързан свят“ (Outbreak Epidemics in a Connected World) на Националния природонаучен музей при Института Смитсониън в САЩ.
Експозицията се представя с подкрепата на Община Бургас и Посолството на САЩ в България.
Вход свободен

22 юни – вторник

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на Кристофър Бъкстон и най-новия му роман „Проклятието на вечните сънища” с Дора Велева /преводач/
Вход свободен
 
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ДЪГА“
Билети: на място
 
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт на Духов оркестър Бургас
Вход свободен
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„МИЛИОНЕРЪТ“ от Йордан Йовков
Постановка: Богдан Петканин; Сценография и костюми Мария Диманова
Участват: ТОНЧО ТОКМАКЧИЕВ, АЛБЕНА МИХОВА, ИВА ТРИФОНОВА, АСЕН
ЛОЗАНОВ, СТОЯН ПАМУКОВ, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ, ЗОНРИЦА КОНСТАНТИНОВА,
ТОНИ МИНАСЯН, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛ КАРАБИНОВА, РАДИНЕЛА НЕДЕЛЧЕВА
Билети на касите на ДТ "Адриана Будевска".
За информация: 056 /84 22 66, 056 /84 60 40;
 
21:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
GRAFA SUMMER TOUR – БУРГАС
Билети:
Каса “ Часовника” ( пред хотел България ) , тел. 0894898098
Билети на каса Опера – 0884025918
Мрежата на www.eventim.bg
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на филма „Парк Майер”, Португалия
Режисьор: Антони-Педро Вашконселош, комедия, 2018 г., 120 мин.

23 юни – сряда

10:00 часа – 12:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1 и Открита сцена „Охлюва“
Награждаване на победителите в общинско състезание „Човекът е всичко”
АЕГ „Гео Милев” – гр. Бургас
Вход свободен

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Виртуозни клавирни шедьоври и представяне на диск на Мартина Табакова
Вход свободен

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Концерт и награждаване на талантливите деца на Бургас – Фондация „Шанс за децата и природата на България“
Вход свободен

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на потугалски филми
 
21:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
Държавна опера - Русе представя:
ПРИТЧИ ЗА ЛЮБОВТА - "Традиция и класика"
Мултимедиен спектакъл с участието на
НИНА НИКОЛИНА
Калин Вельов - барабани и перкусии, Мартин Ташев - тромпет и вокал, Ясен Велчев – клавишни, Таня Първанова – вокал и оркестъра на Държавна опера - Русе
Диригент - ГЕОРГИ МИЛТИЯДОВ
Сценарий - Веселка Тончева
Билети: Билетен център "ЧАСОВНИКА"
За информация: 0898 420 537

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на филма „Португалия не е за продан”, Португалия
Режисьор: Андре Бадало, комедия, 2019 г., 120 мин

24 юни – четвъртък

9:30 часа – 19:30 часа
КЦ „Морско казино“, Приморски парк
Зала "Петя Дубарова“, ет. 1
VII Международен фестивал-конкурс
за музиканти-изпълнители и педагози „Техника и стил”
Организатор: НЧ „Фар 1946“
Вход свободен

10:00 часа – 19:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографска експозиция, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Еньовски венец  за здраве и късмет

10:00 часа
НЧ „Васил Левски 1937“- кв. Горно Езерово
Пресъздаване на обичая Еньовден

11:00 часа
НЧ „Възраждане 1927“ -  кв. Рудник
Пресъздаване на традицията по Еньовден и беседа на тема: "Магията на билките"

15:30 часа – 17:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ЧУК И ПУК“
Билети: на място
 
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773
 
20:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
Джаз концерт
За контакт: GSM 089 489 8098
 
20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
„МАРИУС 50 „ –сборен моноспектакъл
Билети: каса “ Часовника” ( пред хотел България ) , тел. 0894898098
Билети на каса Опера – 0884025918
Мрежата на www.eventim.bg
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на филма „Перлата на Бенфика”, Португалия
Режисьор: Антонио Пиняо Ботельо, комедия, 2018 г., 120 мин.

24 - 27 юни

Остров „Св. Анастасия“
"БИЛЕ ФЕСТ"
Наближава това време от годината, в което слънцето свети особено силно, а билките добиват чудодейни сили! Еньовден!
По това време на острова традиционно каним и на чудния Биле Фест!
В дните от 24 до 27 юни ще се потопим в тайните на билките, техните лечебни свойства и приложение.

24 – 27 юни

АДРЕНАЛИН УИКЕНД

24 юни - 2 юли

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41  Изложбена зала, ет. 4
Изложба „Израелските открития, променили света”
Работно време:
Понеделник – неделя от 9:00 часа до 20.00 часа

25 юни – 31 юли

Алея пред КЦ „Морско Казино”
Изложба „Бриз в житата“

25 юни – петък

9:30 часа – 17:00 часа
КЦ „Морско казино“, Приморски парк
Зала "Петя Дубарова“, ет. 1
VII Международен фестивал-конкурс
за музиканти-изпълнители и педагози „Техника и стил”
Организатор: НЧ „Фар 1946“
Вход свободен

10.30 часа
централен плаж кв. Крайморие
"Здравей море" - Празник на Крайморие
Tурнир за купата на Крайморие по плажен волейбол

11:00 часа
Областна администрация, ул. „Цар Петър“ № 1
Награждаване на призьорите от Международния литературен конкурс "Изкуство против дрогата"
Организатор: НЧ „Любен Каравелов 1940“

17:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41  Изложбена зала, ет. 4
Изложба „Израелските открития, променили света”

17:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3.
Премиерна прожекция на словашкия документален филм „Семейството на Ники"

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на „Проза и пиеси“
Автор д-р Сашко Насев, Р.С.Македония
Представя Роза Боянова

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Годишен концерт на ДФА „Трите пъти“ и ТА „Лукойл Нефтохим“ Бургас
Вход свободен

19:00 часа – 20:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Конферентна зала, ет. 3
Среща с писателя Георги Бърдаров и представяне на „Абсолво те”.

20:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
Филмов куиз
За контакт: GSM 089 489 8098

19:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
D'Family Acoustic – бутиков концерт
Вход свободен

21:00 часа
Остров "Св.Анастасия"
КУПОН НА ОСТРОВА 2021
„Суинг парти“ със специалното участие на  Нона Кръстникава и Еделина Кънева – спектакъл на Държавната опера – Бургас
Участват:
Еделина КЪНЕВА - сопран ; Нона КРЪСТНИКОВА - сопран ; Росица ТОНЧЕВА - контрабас ; Патрик КОНОВ – тромпет; Киро ИВАНОВ - ударни ; На рояла - Мира ИСКЪРОВА
Песни из репертоара на Елла Фицджералд, Луис Армстронг, Нат Кинг Кол и др.
БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА, ТУРИСТИЧЕСКИ ИНФОРМАЦИОНЕН ЦЕНТЪР, "ЧАСОВНИКА" И МОРСКА ГАРА.
ТРЪГВАНЕ ОТ МАГАЗИЯ 1 В 20:00 ЧАСА, ТЕЛ 0884 025918, 0875343043, 056825772

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на филма „Аз, Амалия”, Португалия
Режисьор: Мигел Пимента и Нуно Галопим, биографичен, 2020 г., 50 мин.

26 юни – събота

10.30 часа
централен плаж кв. Крайморие
"Здравей море" - Празник на Крайморие
Спортен празник - състезателни игри - дърпане на въже, пясъчни фигури, посрещане на "Нептун" и др.

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890
 
17.30 часа – 22:00 часа
лодкостоянка кв. Крайморие
"Здравей море" - Празник на Крайморие
ПРОГРАМА
17.30 часа - Уъркшоп - декупаж
18.00 часа - Уъркшоп- цветарство
19.00 часа - концерт "Здравей море"- децата на Крайморие пеят
Със специалното участие на:
Вокален ансамбъл "Фортисимо"- гр. Бургас - диригент Милена Добрева.
Детска формация " Морски песъчинки"- гр. Бургас с ръководител Милена Добрева
Трио "Галакси", кв. Долно Езерово с художествен ръководител Руси Русев
22.00 часа - Заря
 
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ЧУК И ПУК“
Билети: на място
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зала "Точно Русев"
Прожекция на филма „Светецът светкавица“, България, 2020, 70 мин.
Автор, оператор, режисьор и продуцент: Ангел Бончев.
Билети в храм „Св. Иван Рилски“ в Бургас
Тел: 0898802638
 
20:00 часа
кв. Сарафово, на кея
Фестивал „Бриз в житата“
"Концертът" - спектакъл на Център за изкуства "За Родопите"
Организатор: НЧ „Ангел Димитров 1929“ – кв. Сарафово
 
20:30 часа
Летен театър – Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ“ 2021
ТАНЦОВА ГАЛА СЪС СПЕЦИАЛНОТО УЧАСТИЕ НА МАРТА ПЕТКОВА
Солисти и ансамбъл към балета на Държавна опера - Бургас
Участват още:
Танцова школа "Дюн" с ръководител Петя СТОЙКОВА
Клуб по спортна акробатика "Нефтохимик 2011" с ръководител Диана КОЛЕВА
Клуб по спортни танци "Бургас 1975"
В програмата: фрагменти от балетите "Баядерка", "Лебедово езеро", "Корсар", " Спящата красавица", "Пахита", "Дон Кихот", "Есмералда" и др

27 юни – неделя

9:00 часа
кв. Сарафово
Фестивал „Бриз в житата“
Велопоход край житата на Сарафово
Организатор: НЧ „Ангел Димитров 1929“ – кв. Сарафово

10.30 часа – 17:00 часа
лодкостоянка кв. Крайморие
"Здравей море" - Празник на Крайморие
„Творчество и майстори“ -Крайморие
10.30 часа – Уъркшоп - плетене на рибарски мрежи
11.30 часа – Уъркшоп - кошничарство
15.30 часа – Уъркшоп - медникарство
16.30 часа –  Уъркшоп - грънчарство

17:00 часа
кв. Горно Езерово
Традиционен празник на квартал Горно Езерово
Организатор: НЧ „Васил Левски 1937“

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
"На добър час, приятели!" - традиционен концерт за изпращане на абитуриенти от хорова школа "Милка Стоева" при Младежки културен център – Бургас

19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41
Концерт на Хорова школа „Милка Стоева“ с ръковоител Светла Стоева
 
21:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
Бай Рок – концерт – спектакъл на група „Джинджифил“
Билети на каса Опера – 0884025918
Мрежата на www.eventim.bg

28 юни – понеделник

17:00 часа
КЦ „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
„Моята Корея”
Образователен концерт на класовете по корейски език и култура в Бургас
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зала "Точно Русев"
''Избори, Господин Балкански'' - театрален спектакъл по Г. Данаилов
на НЧ ''Пробуда – 1880г. Бургас''
Билети в НЧ ''Пробуда – 1880г. Бургас''
Телефон: 0893446858

20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
50 години „Диана Експрес“
Билети: Билетен център "ЧАСОВНИКА" понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
За информация: 0898 420 537

28 юни – 4 юли

Регионален исторически музей – Бургас
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Тематични беседи за първата българска фабрика за радиоапарати „Тулан“, основана в Бургас през 1927 година
Работно време
Понеделник – неделя от 10:00 до 19:00 часа

29 юни – вторник

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ПРИНЦЕСИТЕ И ЗМЕЯТ“
Билети: на място
 
18:30 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Литературна премиера на „Созопол, улица Рибарска“, сборник разкази
Автор: Савко Калата
Представя: Любен Дилов
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зала "Точно Русев"
''Избори, Господин Балкански'' - театрален спектакъл по Г. Данаилов
на НЧ ''Пробуда – 1880г. Бургас''
Билети в НЧ ''Пробуда – 1880г. Бургас''
Телефон: 0893446858
 
19:00 часа – 21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт „Ах, морето”
 
20:00 часа
Остров „Св. Анастасия“
„Умопомрачение“ – театрална постановка от Сам Бобрик. Спектакълът е с участието на Асен Блатечки, Койна Русева, Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стефан Иванов.
Островът става сцена за умопомрачителни емоции!
Програма:
20:00 часа – отпътуване от „Магазия 1“
21:00 часа – начало на спектакъла
22:30 часа – отплаване за „Магазия 1“
23:00 часа – пристигане на „Магазия 1“
*Качването на борда кораба, за отпътуване към Острова, започва в 19:30 часа.
Цена на билет: 35 лева, с включен транспорт. Билети се продават на: касите на ДТ "Адриана Будевска". За информация: 056 /84 22 66, 056 /84 60 40;
-Туристически информационен център "Часовника". За информация: 056 /82 57 72;
-Туристически информационен център "Магазия 1". За повече информация: 0882 004 124

30 юни – сряда

10:00 часа – 12:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Звуците на историята”
Концерт на учениците от НЕГ „Гьоте”

17:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала "Петя Дубарова"
НЧ „Асен Златаров 1940“ представя изложба на детска школа по Батик и филм, посветен на 40-годишнината от основаването на школата
 
17:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала "Петя Дубарова"
НЧ „Асен Златаров 1940“ представя изложба на детска школа по Батик и прожекция на филма „Приказката батик”, посветени на 40-годишнината от основаването на школата
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Минима моралия“ - Теодор Адорно
Представя Слави Томов
 
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773
 
19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зала "Точно Русев"
Годишен концерт на ТШ „Диамант“
Вход свободен
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
"ЛОШИ МОМЧЕТА" комедията от Рей Куни и Майкъл Куни
Постановка Богдан Петканин; Костюми Мартина Варийска
Със специалното участие на НЕНЧО ИЛЧЕВ
Участват още: ТОНИ МИНАСЯН, АСЕН ЛОЗАНОВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА,
ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ИВА ТРИФОНОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА,
ИВАН ГРИГОРОВ, СТОЯН ПАМУКОВ

19:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт „Лято без наркотици”

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зала "Точно Русев"
Годишен концерт на ТШ „Диамант“
Вход свободен

20:00 часа
сцена до Мостика, Крайбрежна алея
JulyMorning 2021
20.00 ч. – BILLY TALENT TRIBUTE
21.00 ч. – AIRBAG
22.00 ч. – ACOUSTIC POINT
23.00 ч. – ОСТАВА
00.30 ч. – REWIND
01.30 ч. – MR.VAGABOND
 
20:30 часа
Летен театър – Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ“ 2021
ЦИГУЛКАТА В КИНОТО
КОНЦЕРТ - ФИЛМОВА МУЗИКА
Диригент Йордан ДАФОВ
Солист  - Чавдар ВЪЛКОВ - цигулка
В програмата - музика от филмите” „Червената цигулка”, „Гладиатор”, „Списъкът на Шиндлер”, „Маската на Зоро”, „Кръстникът”, „Мисията”, „Розовата пантера”, „Мисията невъзможна”, „Карибски пирати”, „Дами в лилаво” и др.
Каса опера - тел: 056 841 740 /  0884 025 918

30 юни – 20 юли

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис на фамилия Фотеви
Вернисаж: 30 юни, от 17:00 часа до 19:30 часа
Вход: свободен
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа
 
Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
от понеделник до петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
 
Регионален исторически музей - Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографски музей, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Исторически музей, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
от понеделник до неделя
от 10:00 часа до 19:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.
За учащи и пенсионери: 2.00 лв.
За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.
Беседа на чуждезик: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.
3 музея – 8.00 лв.
4 музея – 10.00 лв.

Предстоящи събития

01 юни 2021 - 30 октомври 2021

“Среброто на траките”

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2021-06-28 12:24:12