Културна програма за месец май 2021 г. (Обновена на 27 май 2021г. 14:38)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец май 2021 г. (Обновена на 27 май 2021г. 14:38)

01 май 2021 14:33 - 31 май 2021 14:33

Исторически музей, ул. „Лермонтов“ № 31
Представяне на възрожденска икона на Св. Георги Победоносец – 6 май
Тематични беседи за Стоян Шивачев – 11 – 15 май 2021 г.

Етнографски музей, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Етнографската експозиция на РИМ Бургас отваря врати на нов адрес – ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14 – откриване на 11 май, 17:00 часа
Работно време:
От вторник до събота, от 9:00 до 17:00 часа.
Неделя, от 9:00 до 14:00 часа.
1 май, от 9:00 до 14:00 часа. - Исторически музей, ул. Лермонтов 31
6 май, от 9:00 до 16:00 часа. - Исторически, Природонаучен и Археологически музей.

1 май - събота

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890

11:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 45
Пролетен концерт на Вокална формация "Морски песъчинки" с художествен ръководител Милена Добрева при НЧ „Фар 1946“ – Бургас

14:00 часа – 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
Телефон за контакт: 0889444819

23:30 часа
Храм „Св. св. Кирил и Методий“
Пасхална служба отслужена от Негово Високопреосвещенство
Сливенски митрополит Иоаникий и бургаското православно духовенство

1 – 9 май

10.00 часа - 18.00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6, зала 2, ет. 1
Изложба "Приказки за Ева"
Вход: свободен

1 - 12 май

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
"Приказка"
Изложба живопис на Роси Чобанова
Вход: свободено

2 май - неделя

11:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1, зала „Тончо Русев”
Празничен великденски поздрав
с участието на хор „Родна песен“ с худ. ръководител Милена Добрева,
хор „Милка Стоева“ с худ. ръководител Светла Стоева  и хор на ПФА „Странджа“ с хор майстор Атанаска Бонева
Вход: свободен

12:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1, вътрешен двор
Фолклорен поздрав от ФА „Китка“
с худ. ръководител Мария Маркова – Халачева
Вход: свободен

3 май - понеделник

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 Въпроса

5 май - сряда

18:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ №24
Изложба „Allegoria Sacra“
Куратори Красимир Русев и Иво Бистрички

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

22:00 часа
Бар “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
КОМИКадзе на Кръстюпът с Лафазанов

5 – 12 май

10:00 часа - 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Зала „Ал. Г. Коджакафалията“ ет. 0
Фотоизложба „ФОТОГРАФИЯ”
Изложба на преподаватели и студенти от НХА
Вход: свободен

5 - 24 май

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба “Allegoria Sacra” - произведения на българското православно религиозно изкуство от Средновековието и Възраждането
Куратори: Красимир Русев, Иво Бистрички
Вход: с билети
Работно време:
Вторник – Петък от 9:00 часа до 18:00 часа
Събота от 10:00 часа до 17:30 часа
Неделя: 9:00 часа до 14:00 часа

6 май - четвъртък

6 МАЙ – ДЕН НА ХРАБРОСТТА И БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ

10:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Представяне на възрожденска икона на Св. Георги Победоносец
(Тревненска иконописна школа, Втора половина на ХIХ век)

11:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Гергьовденски поздрав с участието на ПФА „Странджа“
с главен худ. ръководител Марио Егов

12:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Празничен поздрав на Бургаски духов оркестър
с диригент Анастас Камиларов

6 - 31 май

12:30 часа – 18:30 часа
Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба живопис Георги Петков
Вход свободен

7 май - петък

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

22:00 часа
Бар “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Група G.A.N.G
Концерт на живо

7 май – 12 май

10:00 часа - 18:00 часа
КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев”, ет. 0
Изложба-базар „Палитра от таланти”
на бивши и настоящи ученици на АЕГ „Гео Милев”
По повод 50 години създаване АЕГ „Гео Милев” – гр. Бургас
Вернисаж: 7 май от 14:00 часа до 18:00 часа
Вход: свободен

7 - 20 май

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Самостоятелна изложба на Матей Матеев
Вход: свободен

8 май - събота

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ПАТИЛАНЦИ“
МЮЗИКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент - постановчик Йордан ДАФОВ; Режисьор - Дарина ГЛАВАНАКОВ-БАКЪРДЖИЕВА; Сценография - Иван ТОКАДЖИЕВ; Танци - Галина КАЛЧЕВА; Пом. –режисьори: Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Вход: с билети

14:00 часа – 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
Телефон за контакт: 0889444819

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотекарр ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 45
Конферентна зала, ет.3
Представяне на книгата „Новата прическа на Вики“ от Цветелина Цекова
Изд. „Пощенска кутия за приказки“
Вход: свободен

18:00 часа
Експо-център „Флора“
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
"На двора"
Билети: на място

22:00 часа
Бар “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
SEVI LIVE
Концерт на живо

8 - 16 май

10:00 часа - 20:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Национална изложба на цветя „Флора Бургас 2021“
Вход: свободен

9 май - неделя

16:30 часа
Културен център „Морско казино“, Балюстрада
Дефиле „Влиянието на европейците - емигранти в Бургас и приносът им за развитието на модата през първите деситилетия на 20 век в града ни”
По повод „Ден на Европа”

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ПЕСНИТЕ НА ЕВРОПА“
КОНЦЕРТ, ПОСВЕТЕН НА ДЕНЯ НА ЕВРОПА
Солисти на Държавна опера - Бургас
Из песенното творчество на държавите членки на ЕС
Вход: с билети

10 май - понеделник

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала "Петя Дубарова", ет. 1
Продукция на школите по пиано към НЧ „Фар 1946“ – Бургас
Вход: свободен

11 май - вторник

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
"Нероден Петко"
Билети: на място

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Зала „Петя Дубарова”, ет. 1
Концерт на ученици на Лора Паносян
Вход: свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
"ПОСЛЕДНИЯТ ЯНКИ"
АКТЬОРИ: Аглика Бояджиева, Невена Цанева, Николай Стоименов, Тихомир Благоев
Вход: с билети

12 май - сряда

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
"Голата истина за група Жигули"
Билети на каса "Часовника"
Телефон за контакт: 0894898098

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

13 май - четвъртък

18:00ч.
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
"Ивето и вълкът"
Билети: на място

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт по повод 115 години ОУ „Св. Княз Борис I”

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
УМОПОМРАЧЕНИЕ
АКТЬОРИ: Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стефан Иванов
ГОСТУВАЩИ АКТЬОРИ: Асен Блатечки, Койна Русева
Автор: Сам Бобрик
Постановка: Борислав Чакринов
Вход: с билети

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„СВАТБАТА НА ФИГАРО“
КОМИЧНА ОПЕРА ОТ В. А. МОЦАРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ; Режисьор – Павел ГЕРДЖИКОВ; Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА; Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА; Художник – Чавдар ЧОМАКОВ; Пластика – Гриша РОГЛЕВ; Пом.-режисьори: Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Вход: с билети

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
"Смешно отделение“ – театрална постановка с участието на Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева
Билети на каса НХК
Телефон за контак: 0876676675
Вход: с билети

14 май - петък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев", ет. 0
Литературна премиера на книгата "Лешникови градини" от Хайри Хамдан -палестински поет, писател и преводач , носител на световни литературни награди в Египет, Саудитска Арабия и Палестина. Носител на награда „Перото“ за превод  през 2018 г. Наградата на съюза на българските преводачи – 2018 г. Ще бъде представен мистичен дервишки танц

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Зала „Петя Дубарова”, ет. 1
Награждаване Национален литературен конкурс „Петя Дубарова”
Вход: свободен

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Селска чест“
Постановка : Атанасия Петрова
Билети на каса НХК

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Група "Ostava"
Концерт на живо

23:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
„Timeless“
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

14 - 15 май

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Туристическа борса „Вашата ваканция“ – туристическо изложение
Организирано от Бургаска регионална туристическа асоциация
Вход: свободен

15 май - събота

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890

14:00 часа – 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
Телефон за контакт: 0889444819

16:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
"Голата истина за група Жигули"
Билети на каса "Часовника"
Телефон за контакт: 0894898098

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
"Колко вкусно"
Билети: на място

20:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
„Lady&Gents“
Концерт от поредицата „Зимни джаз вечери“
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Група "Once"
Концерт на живо

15 – 31 май

10:00 часа - 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Зала „Ал. Г. Коджакафалията“ ет. 0
Изложба „Лора Янева – живот в изкуството”
Вход: свободен

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Изложба „Размисли за морето”
Aвторска изложба на Христо Анестев

16 май - неделя

13:00 часа
НЧ "Фар 1946" – Бургас, ул. „Странджа планина“ № 20
зала "Ваньо Вълчев"
Открит урок по балет с арт педагог Габриела Стефанова
Вход: свободен

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
ПЪТУВАНЕ ВЪВ ВРЕМЕТО
БАРОКОВ КОНЦЕРТ
Художник на проекта – Диана АНГЕЛОВА
Участват: Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА – сопран; Нона КРЪСТНИКОВА – сопран; Дариа КРЪСТЕВА, Нина РАЙХЕЛ – пиано; Христо БЕЛЧЕВ – цигулка; Савина НИКОЛОВА – цигулка; Нели МАРИНОВА – виола; Евелина САВОВА – виолончело
Вход: с билети

17 май - понеделник

20:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Леща, грах и диаманти“ по Пиер Шено
Представление на театър „Искри и сезони“
Билети на каса "Часовника"
Телефон за контакт: 0894898098

17 – 30 май

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Изложба „Синьо”
Автор: Катя Ивановска - Беер
Вход свободен

18 май - вторник

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
"Мъничета"
Билети: на място

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ЖИЗЕЛ“
БАЛЕТ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА АДОЛФ АДАМ
Либрето – Теофил Готие и Верноа дьо Сен Жорж; Хореография – Жан Корали, Жул Перо и Мариус Петипа; Редакция – Леонид Лавровски; Постановка и режисура – Галина КАЛЧЕВА
Художник на декора – Иван ТОКАДЖИЕВ; Художник на костюмите – Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА; Помощник режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Вход: с билети

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Изненадата“ – театрална постановка
с участието на Мария Сапунджиева и Филип Аврамов
Билети на каса "Часовника"
Телефон за контакт: 0898420537

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
МИЛИОНЕРЪТ
АКТЬОРИ: Асен Лозанов, Златко Ангелов, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Невена Цанева, Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стоян Памуков, Тихомир Благоев, Тони Минасян
ГОСТУВАЩИ АКТЬОРИ: Албена Михова, Тончо Токмакчиев
УЧАСТВАТ ОЩЕ: Радинела Неделчева
Автор: Йордан Йовков; Постановка: Богдан Петканин; Сценография: Мария Диманова
Вход: с билети

19 май - сряда

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
"Голата истина за група Жигули"
Билети на каса Часовника
Телефон за контакт: 0894898098

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

20:00 часа
Бар „Escobar-bg”, ул. „Александровска“ № 16
BG NIGHT - Вечер с най-доброто от българската музика
За контакт: GSM 087 911 8020

20 май – четвъртък

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
Вход: билети на място

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ХУБАВАТА ЕЛЕНА“
КОМИЧНА ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ ЖАК ОФЕНБАХ
Либрето Анри Мейак и Людовик Алеви
Спектакълът се изпълнява на български език
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ; Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ; Сценография – Борис СТОЙНОВ; Художник по костюмите – Цветанка ПЕТКОВА- СТОЙНОВА; Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА; Хореография – Гриша РОГЛЕВ; Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ; Помощник-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители: Елена – Йоана КАДИЙСКА; Парис – Яни НИКОЛОВ
Менелай – Йордан ХРИСТОЗОВ; Меркурий – Мирослав ДИМИТРОВ; Юнона – Калина ПОПОВА; Венера – Лина ПЕЕВА; Минерва – Полина БАХЧЕВАНОВА; Калхас – Диман ПАНЧЕВ; Агамемнон – Бранимир Недков; Орест – Димитър АРНАУДОВ (гост); Ахил – Костадин Мечков; Аякс I – Милен Динолов; Аякс II – Любомир Тодоров; Филоком – Николай Николов; Бакхис – Стефка Христозова; Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Ах, Любовта!“
Лирична комедия на Младежка театрална школа - Бургас

20:00 часа
Бар „Escobar-bg”, ул. „Александровска“ № 16
RETRO PARTY
DJ THE CAPTAIN & DJ CHOCKY - VIDEO MIX
За контакт: GSM 087 911 8020

21:30 часа
Ретро-клуб „Barcode”, ул. „Цар Петър“ № 1, Областна управа
Ретро парти
Телефон за контакт: GSM 089 550 9659

22:00 часа
Пиано бар „Синатра“, ул. „Александровска“ № 21
хотел „България“
Live music с Васко, Криси, Тедо и Дани
Телефон за контакт: 088 610 1078

22:00 часа
DÉJÁ VU Live Club, ул. „Възраждане “ № 6
40% OFF - DJ Party
За контакт: GSM 087 753 0530

23:00 часа
“Fabric” club, ул. „Стефан Стамболов“ № 53
Mood Factory
DJ Pokera
Телефон за контакт: 088 790 9019

21 май - петък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Концерт посветен на повод 24-ти май
Вокална формация „Морски песъчинки“ с диригент Милена Добрева
Организатор НЧ „Фар - 1946“

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

18:30 часа - 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
Организатори: Таня Стоянова и Ася Петрова
За записване: 0889444819 и 0888282773

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
"От Табора до Небето"
Билети на каса "Часовника"
Телефон за контакт: 0894898098

19:00 часа
НЧ ,,Обнова 1923'', кв. Ветрен, зрителна зала
Премиерата на спектакъла ,,Срещнали се два гявола''
с худ.ръководител Станимир Карагьозов
Костюми: Елисавета Желева
По повод пет години ТФ,,Талантино'' - кв. Ветрен

20:00 часа
Бар „Escobar-bg”, ул. „Александровска“ № 16
Friday Night Commercial Party:
Video mix - DJ The Captain
За контакт: GSM 087 911 8020

21:30 часа
Ретро-клуб „Barcode”, ул. „Цар Петър“ № 1, Областна управа
Ретро парти
Телефон за контакт: GSM 089 550 9659

 

22:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
UNDERGROUND SOUND OF BURGAS
Хаус парти
Телефон за контакт: 089 489 8098

22:00 часа
Пиано бар „Синатра“, ул. „Александровска“ № 21
хотел „България“
Live music с Васко, Криси, Тедо и Дани
Любо Киров
Телефон за контакт: 088 610 1078

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Seattle Rock Night
Група "Soundfull"
Телефон за контакт: 087 724 7167

22:00 часа
Bar “Barbossa”, ул. „Сердика“ № 2Б
Angel Proto
Телефон за контакт: 087 982 0202

22:00 часа
“Alieve Bar”, ул. „Възраждане“ № 10
Алек Кирев
Телефон за контакт: 089 664 2624

22:00 часа
DÉJÁ VU Live Club, ул. „Възраждане “ № 6
40% OFF - DJ Party
За контакт: GSM 087 753 0530

22:30 часа
“Ten Fingers”, Live music bar, ул. „Патриарх Евтимий“ № 9
Nikeca
Телефон за контакт: GSM 098 881 1417

23:00 часа
“Fabric” club, ул. „Стефан Стамболов“ № 53
СКАНДАУ
Телефон за контакт: 088 790 9019

23:30 часа
Пиано бар „Нептун“, Приморски парк
Night Party
Телефон за контакт: 087 810 1788

21 – 25 май

10:00 часа – 20:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Майски базар на изкуствата и занаятите

22 май - събота

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Рибарят и златната рибка“
Вход: с билети

14:00 часа – 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
Телефон за контакт: 0889444819

17:00 часа
Балюстрада пред КЦ „Морско казино”
Гигански имидж на къдроглав пеликан

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Рецитал класическо пеене
Участници: Це Сонг – тенор /Китай/, докторант в НМА – гр. София
Йордан Тодоров – баритон /България/,
ученик в НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров” – гр. Бургас
Вход свободен

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 45
Конферентна зала, ет. 3
Представяне на книгите „Лейди Гергана“ и „Лейди Гергана 2“ от Цветелина Цветкова
Издaтелство „Пощенска кутия за приказки“

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
"Дъга"
Билети: на място

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Сърдечен ритъм“ – Младежка театрална трупа „Валери и приятели“
Билети на каса "Часовника"

19:00 часа – 22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Workshop Salsa & Kizomba
Уроци и парти с Янис от Мартиник!
18:00 часа – 19:00 часа - Salsa
19:00 часа – 20:00 часа - Kizomba
20:00 часа - Latin Saturday
1 урок – 7лв
2 урока – 10лв
Dres code: RED
Само с предварително записване!
Телефон за контакт: 087 724 7167

20:00 часа
Бар „Escobar-bg”, ул. „Александровска“ № 16
Треска в Събота Вечер
DJ PAKKO vs DJ Jovany & Friends
За контакт: GSM 087 911 8020

20:30 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
[email protected]
Концертът е част от цикъла „Зимни джаз вечери“,
реализиран с подкрепата на Министерство на културата
Телефон за контакт: 089 489 8098

21:30 часа
Ретро-клуб „Barcode”, ул. „Цар Петър“ № 1, Областна управа
Ретро парти
Телефон за контакт: GSM 089 550 9659

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
G.R.A.S. LIVE
Телефон за контакт: 087 724 7167

22:00 часа
Пиано бар „Синатра“, ул. „Александровска“ № 21
хотел „България“
Live music с Васко, Криси, Тедо и Дани
Любо Киров
Телефон за контакт: 088 610 1078

22:00 часа
DÉJÁ VU Live Club, ул. „Възраждане “ № 6
40% OFF - DJ Party
За контакт: GSM 087 753 0530

23:00 часа
“Fabric” club, ул. „Стефан Стамболов“ № 53
DJ Gorro House VS Hip-Hop
Телефон за контакт: 088 790 9019

23:30 часа
Пиано бар „Нептун“, Приморски парк
Night Party
Телефон за контакт: 087 810 1788

22 – 23 май

Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Арт уикенд НОВАТА РЕАЛНОСТ

ПРОГРАМА

22 май – събота
12:00 часа – 14:00 часа – Флашмоб с цигулки
12:00 часа – 16:00 часа – Еко работилничка за деца – Яко е да си еко!
12:00 часа – 16:00 часа – Боди Арт с Теодора Калчева
12:00 часа – 16:00 часа – Пърформанс Арт с Атанас Стоянов
12:00 часа – 20:00 часа –Фотографски приумици – Фотоконкурс
18:00 часа
Концерт с Пени Ставрева
Стендъп с Памела Трифонова и Деница Кючукова
Поезия и музика с Ивайло Нинчев
DJ парти и светлинни приумици

23 май – неделя

18:00 часа
Концерт с Преслава Минасян
Готино е с Нора Ангелова и Йоана Михова
Награждаване Фотоконкурс
награждаване поетичен конкурс организиран от Наталия Недялкова
Младежка театрална група ''Валери и приятели“

23 май - неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Рибарят и златната рибка“
Вход: с билети

17:00 часа и 20:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
"Като за последно"
Билети на каса "Часовника"
Телефон за контакт: 0894898098

19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 45
Оперен концерт „Славянски празник“
С участието на: Мария Цветкова-Маджарова, Нона Кръстникова, Шмилена Султанова, Йоана Кадийска, Яни Николов, Валери Турманов, Бранимир Недков, Диман Панчев и хор на Държавна опера – Бургас
Организатори: Община Бургас и Държавна опера - Бургас

21:30 часа
Ретро-клуб „Barcode”, ул. „Цар Петър“ № 1, Областна управа
Ретро парти
Телефон за контакт: GSM 089 550 9659

24 май - понеделник

24 МАЙ - ДЕН НА СВЕТИТЕ БРАТЯ КИРИЛ И МЕТОДИЙ, НА БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА, ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА КНИЖОВНОСТ

10:00 часа - 14:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал.Г.Коджакафалията“, ет. 0
Изложба „Лора Янева – живот в изкуството”
Вход свободен

 

10:30 часа
пл. „Атанас Сиреков“, пред Община Бургас
Празничния хоров концерт "Върви, народе възродени!"
С участието на: Вокална формация „Щастливци“ ръководител Петър Иванов, хор на учителите с диригент Пепа Запрянова, детски хор “Милка Стоева” и смесен хор “Бургас” МКЦ с диригент Светла Стоева, Смесен хор "Родна песен" и Вокална формация "Морски песъчинки" с диригент Милена Добрева
Водещи - актьорите Пепа Николова и Никола Парашкевов

11:00 часа
с. Извор
Традиционен народен събор
Организатори: Кметство село Извор и НЧ „Пробуда – 1929"

11:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Фолклорен концерт „Книжовност и традиции“
С участието: Гайдарски състав към СУ „Добри Чинтулов“, ТФ „Вълшебни ритми“ към ДГ „Вълшебство“, ДФФ „Шарени гайтани“ към ЦПЛР- Бургас, Гайдарски състав към ЦПЛР- Бургас, ДФТА „Радост“ към ЦПЛР-Бургас, Танцов състав към СУ „Добри Чинтулов“, Народен хор „Трепетлика“  към ЦПЛР-Бургас, Стоян Христов от Гайдарски състав към ЦПЛР-Бургас, Фолклорна група „Детелина“ към ОУ „Елин Пелин“, Нели Петкова и Виктория Благоева от СУ „Добри Чинтулов“.
Организатор: Община Бургас

12:30 часа
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Традиционна изложба "24 МАЙ"
Организатори: Дружество на художници – Бургас и Община Бургас
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Концерт "Акустично" с участието на Маргарита Хранова и Георги Милтиядов
Билети на каса "Часовника"
Телефон за контакт: 0894898098

19:30 часа - 22:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
QUIZ 51 Въпроса
Телефон заа контакт: 089 465 8049

21:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Невидими връзки - Ментализъм шоу с демонстрации на живо
Телефон за контакт: 087 724 7167

25 май – вторник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Тържествено откриване на
XV издание на Майски срещи на славянските творци „Свято слово“
Организатори: НЧ „Любен Каравелов 1940“ - гр. Бургас и Бургаска писателска общност

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
Вход: билети на място

19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 0
Концерт „Шедьоври на славянската музика”
Божидар Братоев – цигулка
Валентина Гюлева – пиано
Вход свободен

26 май – сряда

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 45, Kонферентна зала, ет. 3
Словесни портрети
Среща на гостите на „Свято слово“ с писатели, млади творци от Английска езикова гимназия и Клуб „Жени в науката“

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

18:30 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
Дни на унгарското кино
„BUDAPEST NOIR“
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Аз плащам“
Театрална постановка с участието на Аня Пенчева, Георги Мамалев, Йорданка Кузманова, Михаил Петров, София Бобчева, Христо Терзиев
Билети на каса "Часовника"
Телефон за контакт: 0898420537

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН /РИПКОРД/
Автор: Дейвид Линдзи-Абер; Превод: Матей Тодоров; Постановка: Борислав Чакринов
Участват: Антоанета Кръстникова Димитрина Тенева Иван Григоров; Невена Цанева; Стоян Памуков; Тихомир Благоев

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
MOZART FOREVER
КОНЦЕРТ
Участват: Йоана ЖЕЛЕЗЧЕВА – сопран; Даниела ДЯКОВА – мецосопран; Делян СЛАВОВ – бас; На рояла: Мира ИСКЪРОВА
В Програмата: Арии, дуети и терцети из оперите на В. А. МОЦАРТ

21:00 часа
Бар „Escobar-bg”, ул. „Александровска“ № 16
„Черно фередже“
Телефон за контакт: 087 911 8020

27 май – четвъртък

10:00 часа
Остров „Света Анастасия“, Открита сцена
„Часът на поета“ – конкурс за най-атрактивна авторска творба
С участието на бургаски поети от всички поколения
„Вдъхновени от острова“ конкурс на  губернатора на острова г-н Павлин Димитров
за написване на творба в „Тефтерчетата на твореца“

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт на музикална школата клас пиано и клас китара
при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий 1985” - гр. Бургас
Вход свободен

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
"Принцесата и граховото зърно"
Билети: на място

18:30 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
Дни на унгарското кино
„Аурора Бореалис/Северно сияние“ - драма
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Баща ми се казва Мария – театрална постановка
S участието на Станимир Гъмов , Румен Угрински , Стефан Рядков , Петьо Петков - Шайбата , Жанина Стоиловаи Невена Бозукова
Билети : www.pricelesstickets.bg

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
ЛЪЖАТА
АКТЬОРИ: Стефан Иванов
ГОСТУВАЩИ АКТЬОРИ: Асен Блатечки, Койна Русева, Милена Маркова
Превод: Снежина Русинова – Здравкова; Постановка: Борислав Чакринов; Костюми: Мартина Варийска

28 май - петък

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
зала „Петя Дубарова", ет. 1
Концерт „Децата пеят“ на Вокална група "Слънчеви капки" с художествен ръководител Мария Митева при НЧ „Фар 1946“ – Бургас
Вход: свободен

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 45
Конферентна зала, ет. 3
Спектакъл на Детска театрална трупа към НЧ „Св. Св. Кирил и Методий 1985“ - гр. Бургас

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет.0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819 и 0888282773

18:30 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
Дни на унгарското кино
„Кинчем“ - исторически, приключенски, романтичен фим
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Търновската царица“
Театрална постановка с участието на Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева
Билети на каса НХК
Телефон за контакт: 0876676675

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“ЦЕЛУНИ МЕ, КЕЙТ!“
МЮЗИКЪЛ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ КОУЛ ПОРТЪР, ПО МОТИВИ ОТ КОМЕДИЯТА "УКРОТЯВАНЕ НА ОПЪРНИЧАВАТА" ОТ УИЛЯМ ШЕКСПИР
Превод –  Тоня Трайкова; Превод на музикалния текст – Еделина Кънева
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ; Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ; Сценография и костюми – Денис ИВАНОВ; Хореография – Желка ТАБАКОВА; Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА; Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ; Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ

19:30 часа
Летен театър, Приморски парк
Inteligent music prodject
Рок концерт
С участието на Рони Ромеро и и Боби Рондинели
Билети на каса Опера Бургас и в мрежата на EVENTIM:
https://www.eventim.bg/bg/bileti/intelligent-music-project-burgas-leten-teatr-1226146/performance.html
Телефон за контакт: 0884025918

22:00 часа
Пиано бар „Синатра“, ул. „Александровска“ № 21
хотел „България“
Миро
Телефон за контакт: 088 610 1078

23:00 часа
“Fabric” club, ул. „Стефан Стамболов“ № 53
ALL BLACK with VessoU, Daniel Xaha, DJ Pokera and Divalia D. Twerk Dance
Телефон за контакт: 088 790 9019

23:00 часа
“Fabric” club, ул. „Стефан Стамболов“ № 53
ALL BLACK with VessoU, Daniel Xaha, DJ Pokera and Divalia D. Twerk Dance
Телефон за контакт: 088 790 9019

23:30 часа
Пиано бар „Нептун“, Приморски парк
Night Party
Телефон за контакт: 087 810 1788

28 - 30 май

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Изложение „ За туризма от А до Я“
Организатор: „Нани Ван Трейдинг Бургас“ЕООД
Вход: свободен

28 май – 30 юни

Национална художествена галерия - Филиал Бургас
Пристанищен комплекс, "Магазия" 1, ет. 2, Галерия "Ателие" 
Изложба "Акварел" на Любомил Драганов 

28 май – 7 юни
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба на 3D холограми в подводната археология по проект BSB-371 Treasure
Вход: свободен

29 май - събота

10:30 часа
Приморски парк, Балюстрада
Ден на арменската култура
Поднасяне на венци и цветя на „Паметник на признателността”

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
Телефон за контакт: 0887882890

11:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Ден на арменската култура
Концерт „Армения в Бургас”

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Куцото петле“
Вход: с билети

11:00 часа
Държавна опера - Бургас
„МАКС И МОРИЦ“
ОПЕРА ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Либрето  – Банчо Банов; Диригент – постановчик  – Цанислав ПЕТКОВ; Режисьор  – Александър ТЕКЕЛИЕВ; Сценография  – Иван ТОКАДЖИЕВ; Костюми  – Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА; Танци  – Галина КАЛЧЕВА; Пом.-режисьори  – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители: Макс – Стефка ХРИСТОЗОВА; Мориц –  Весела АПОСТОЛОВА; Писателят Буш –  Йордан ХРИСТОЗОВ; Леля Грета – Лина ПЕЕВА; Хлебарят – Диман ПАНЧЕВ; Музикантът – Милен ДИНОЛОВ; Майстор Бьок – Веселин СПАСОВ; Художникът – Мирослав ДИМИТРОВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас.

11:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
Дни на унгарското кино
„Лапичка“ - семеен филм
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

14:00 часа – 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
Телефон за контакт: 0889444819

17:00 часа -  18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт на ВГ„Ретро Бургас“ при НЧ. „Асен Златаров 1940“ гр.Бургас
Вход: свободен

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
"Принцесите и змеят"
Билети: на място

19:30 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
„Приказки за джаза“
Ангел Заберски – пиано; Борис Таслев – контрабас
Специални гости: Велека Цанкова и Джорджия Павлова
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

23:30 часа
Пиано бар „Нептун“, Приморски парк
Night Party
Телефон за контакт: 087 810 1788

30 май - неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Куцото петле“
Вход: с билети

12:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт на Детски цигулков ансамбъл „Звездички”
с худ. ръководител Едуард Василев към НЧ „Фар - 1946”
Вход свободен

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Спортен уикенд с Клуб по спортни танци „Бургас 75”,
Клуб "Зумба Фит Бургас" и Брейк и хип-хоп клуб „Бляк стайл скуад”
към Младежки културен център – Бургас

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
"Ритуали на душата" - спектакъл в търсене на връзката между съзнание и тяло
Хореография: Петя Стойкова, : Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав
Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
С участието на: Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин
Хасан, Цветина Матова
Билетите - касата на Часовника.
Тел. 0887920827, 0894898098

 

19:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
„Ние котараците“ - Премиера
Автор: Георги Марков
Гостува Младежки театър „Веселие“
Участват: Ясен Проданов, Тодор Василев, Паулина Сливкова, Костадинка Стефанова, Йоана Василева, Иван Топалов, Атанасия Петрова
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

31 май - понеделник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Концерт джазова и популярна музика
С участието на „Бургас Voices” и ВФ „Морски песъчинки“ с диригент Милена Добрева
Организатори НЧ „Фар“ и Бургаска писателска общност

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
„Мелодии на морския бряг”
Концерт на школа по пиано с преподавател: Самира Алваш
Вход свободен19:00 часа

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
ЖЕНИТБА ПО ОБЯВИ
ГОСТУВАЩИ АКТЬОРИ: Албена Колева, Валентин Танев, Тончо Токмакчиев
Автор: Миро Гавран; Постановка: Валентин Танев; Сценография: Николай Нинов

19:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
„Свободно падащи истории“
Моноспектакъл на Мария Касимова - Моасе
Телефон за контакт: GSM 089 489 8098

м. Май

Сцена БулевАРТ, ул. „Богориди“
Музикални изпълнения на сцената с Илиян и Дилян Дянкови

Предстоящи събития

01 юни 2021 - 30 октомври 2021

“Среброто на траките”

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2021-05-27 14:09:39