Културна програма за месец април 2021 г. (обновена на 23 април 2021 г.)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец април 2021 г. (обновена на 23 април 2021 г.)

01 април 2021 15:31 - 28 април 2021 15:31

1-4 април 

 
Галерия „Георги Баев”, Зала 2, ет. 1
Изложба „Вчера, днес, утре” – Художествена галерия „Пинело”
 

07 април - 30 април 

 
От 10:00 часа до 18:00 часа
КЦ”Морско казино”, зала „Георги Баев”
Фотоизложба „Съкровищата на Краков”
Автор: Институт „Адам Мицкевич“
Вход свободен
 

12-17 април 

 
Галерия „Георги Баев”, зала 2, ет. 1
Изложба Photoschool – Милен Добрев
 

До 20 април

 
БХГ "Петко Задгорски", зала 1
Изложба „НАШЕНЦИ“ – Чудомир
БХГ "Петко Задгорски", зала 1
Фототипна Изложба
РУСКО-ТУРСКАТА ОСВОБОДИТЕЛНА ВОЙНА 1877-1878г. В ГРАВЮРИ НА ЧУЖДЕСТРАННИ ХУДОЖНИЦИ-КОРЕСПОНДЕНТИ
 

19 април – 02 май

 
От 10:00 часа до 18:00 часа
Галерия „Георги Баев”, зала 2, ет. 1
Изложба „Приказки за Ева” – Бургаска Фотографска Общност
Вход свободен
 

19 -30 април 

 
От 10:00 часа до 18:00 часа
КЦ „Морско казино”, зала „Христо Фотев”, ет.0
„ТОП КУЧЕ”
Изложба на Ивелина Иванова и Мартин Луканов
Вход свободен
 

19 -30 април 

 
От 10:00 часа до 18:00 часа
КЦ „Морско казино“, Зала „Ал.Г.Коджакафалията “, ет. 0
Фотоизложба „ФОТОГРАФИЯ”
Изложба на преподаватели и студенти от НХА
Вход свободен
 

От 27 април до 24 май

 
БХГ "Петко Задгорски", зала 1 и 2
Кураторски проект Allegoria Sacra
 

5 април /понеделник/ - 11април /неделя/

 
10.00 - 20.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Експозиционна зала, ет. 1
„Колекция“
Изложба на преподаватели и студенти
Катедра графика - НХА
 
Книжарница, ет. 2
Представяне на бургаските издателства:
„Знаци“, „Либра Скорп“, „Божич“, „Димант“
 
Зала на кафенето, ет.2/Коридор, ет. 2
Изложба „Хумор от Бургазъ“
 
Интерактивна зала, ет. 2
ZSpaceStudio
Демонстрации работа на 3D принтер и
3D образователна програма
Пясъчна кутия /Физико-географска интерактивна игра/
 
Детски отдел, ет. 2
Магичен под (за деца до 10 години)
 
Експозиционна зала, ет. 4
„Архиви“
Изложба съвременно изкуство
Венелин Шурелов, Дарина Пеева, Дора Славова, Иво Бистрички,
Симеон Шивачев и Стойко Даскалов
 

05 април /понеделник/

 
14:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Документално кино
"Чудото бургаски театър"
 
17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Прожекция на филм за живота и творчеството на бургаския художник Румен Статков
"Небето, което целува морето" реж. Росен Петров
гости Румен Статков и Росен Петров
 
18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/Изложбена зала, ет. 1
"Братя" - Спомените на Димитър Петканов -
130 години от рождението на Константин Петканов
Представя д-р Добрина Топалова
С участието на Румен Велев
 

6 април  /вторник/

 
14.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Документално кино
"Бургас през 80-те години",
 "Илинденско-Преображенското въстание"
 
17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
"Да се завърнеш в Бургас" документален филм на Артьом Глущук
 
18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Предпремиера на филма „Озарение“,
С автентичния глас на Христо Фотев,
Режисьор Христо Симеонов,
Оператор Христо Димитров – Хиндо,
Сценарий Христо Симеонов и Христо Димитров – Хиндо
 

7 април /сряда/

 
14.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
"Стъргалото на Бургас",
"Утринни плажове"
режисьор Никола Ковачев
 
17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 
Представяне на сборника с разкази "Недоказани убийства"
на Любен Петков и премиера на филма за него, Биньо Иванов и
Рашко Сугарев - "Ние сме болката", режисьор Боян Папазов
Представят: Румяна Емануилиду и Цвета Петкова
 
18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет. 2/Изложбена зала, ет. 1
Захари Карабашлиев представя романа „Опашката“
 

8 април /четвъртък/

 
14.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Документално кино
"Бунтът на 43-мата",
"Пролетен празник",
 
17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Хумористични разкази, библиотека "Стършел" -
100 години от рождението на Борис Априлов и
75 години от основаването на "Стършел
Специални гости
Михаил Вешим, гл. редактор на вестника и
редакторите Румен Белчев и Сергей Трайков
 
18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/изложбена зала ет. 1
Представяне на „Absolvo te“
най-новият роман на Георги Бърдаров
 
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Умопомрачение“
Актьори: Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стефан Иванов
Гостуващи актьори: Асен Блатечки, Койна Русева
Автор: Сам Бобрик
Постановка: Борислав Чакринов
 

9 април /петък/

 
14.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Документално кино
"Лято в Отманли", режисьор Никола Ковачев,
"Има ли носталгия по някогашния Бургас"
 
17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Катя Зографова представя своя роман „Хроники на Вазовия род
 
18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/Изложбена зала ет. 1
„Любовта на великите – Ботев, Левски, Паисий“
разговор с писателя Неда Антонова
 
19:00 часа
Културен дом на НХК
„Ритуали на душата“
Спектакъл на Танцова компания ДЮН
Идея и хореографска концепция: Петя Стойкова
Хореография: Петя Стойкова, : Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
Музика: Meditative
Костюми: Емелияна Тотева
С участието на: Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
Билети : на касата на Часовника
БИЛЕТИ ЗА ПРЕДИШНИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ВАЖАТ ЗА 10 АПРИЛ! /Възможни са изключения/
 

10 април /събота/

 
11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас
„Трите прасенца“
 
11.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 
Представяне на детска аудио книжка "Капчици смях"
с актьорите и автори Янко Митев и Силвия Предова
 
16.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/изложбена зала ет. 1
„Добрият книго-златотърсач е този, който успява да открие скритата в думите истината“
разговор с Искрен Тончев - Искрата
 
17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Представяне на книгата "Белите и черни клавиши на моя живот"
с автор Стефан Диомов
 
18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/изложбена зала ет. 1
Камелия Кучер представя своя трети роман - „Сън“
 
19:00 часа
Културен дом на НХК
„Ритуали на душата“
Спектакъл на Танцова компания ДЮН
Идея и хореографска концепция: Петя Стойкова
Хореография: Петя Стойкова, : Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
Музика: Meditative
Костюми: Емелияна Тотева
С участието на: Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
Билети : на касата на Часовника
БИЛЕТИ ЗА ПРЕДИШНИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ВАЖАТ ЗА 10 АПРИЛ! /Възможни са изключения/
 

11април /неделя/

 
11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Нероден Петко“
 
11.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Предпремиера на втория роман на Деметра Дулева
 „Преобърнати съзвездия“
 
11:00 часа
Държавна опера – Бургас
„ЧЕТИРИМАТА БЛИЗНАЦИ“
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ОТ ГЕОРГИ КОСТОВ
Либрето ПАНЧО ПАНЧЕВ
Диригент – Йордан ДАФОВ
Постановка – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА – БАКЪРДЖИЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна ТОКАДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ
Пом.-режисьори  – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Баба – Росица ВИДЕВА 
Белчо, Пъстрьо, Черньо, Желчо (братя близнаци) – Бранимир НЕДКОВ
Бонка, Бончо – Весела АПОСТОЛОВА 
Стрина Гена – Лина ПЕЕВА
Чорбаджи Петко – Петър ТИХОЛОВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
 
16.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Куклен спектакъл - ДКТ
 
17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Дискусия на тема - „Младостта на България е талантлива“
с писателя Здравка Евтимова
 
18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/изложбена зала ет. 1
Рецитал на бургаска поезия
вдъхновена от поезията на Пейо Яворов,
по случай откриването на РБ "П. К. Яворов"
 
12 април /понделниик/
18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
"С перото и със сабята" - представя проф. Калина Лукова   
 

13 април /вторник/

 
19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„MUSIC OF THE NIGHT“
КОНЦЕРТ
Участват: 
Бранимир НЕДКОВ – баритон 
На рояла – Дария КРЪСТЕВА и Нина РАЙХЕЛ 
Участват още: Весела АПОСТОЛОВА, Калина ПОПОВА, Стефка ХРИСТОЗОВА
В програмата – Хитове от бродуейски мюзикълиа
 
19:00 часа
Културен дом НХК
По покана на КУЛТУРНА ОРГАНИЗАЦИЯ "АРТ МЕЛПОМЕНА" гр. Бургас гостува ДТ „Стефан Киров“ – Сливен
Албена Михова в комедията "Интервю за работа" – Премиера Бургас
Постановка: Владимир Петков
Сценография: Николай Николов
Музика: Мишо Шишков- син
Участват: Албена Михова, Петко Венелинов, Августина-Калина Петкова и Велизар Емануилов.
Билетите са пуснати в продажба в Билетен център "Часовника" с Работно време: понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
Инф. телефон: 0898 420 537→ г-жа Галя Петкова
 
19:00 часа
ДТ „Адриана Будеска“
„Последният янки“
Актьори: Аглика Бояджиева, Невена Цанева, Николай Стоименов, Тихомир Благоев
 

14 април /сряда/

 
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Женитба по обяви“
Гостуващи актьори: Албена Колева, Валентин Танев, Тончо Токмакчиев
Автор: Миро Гавран
Постановка: Валентин Танев
Сценография: Николай Нинов
 
19:00 часа
Културен дом НХК
Концерт "Never let me go" – Лилия Илиева и Антони Дончев
Музикалното събитие е част от поредицата концерти „Зимни джаз вечери”, организирани от културна организация „Арт Мюзик ателие”. Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Министерството на културата.
Билети за концерта се продават на касата на „Часовника”. За повече информация и резервации тел.0894/898-098 и 0889/801120
 

15 април /четвъртък/

 
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Милионерът“
Актьори: Асен Лозанов, Златко Ангелов, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Невена Цанева, Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стоян Памуков, Тихомир Благоев, Тони Минасян
Гостуващи актьори: Албена Михова, Тончо Токмакчиев
Участват още: Радинела Неделчева
Автор: Йордан Йовков
Постановка: Богдан Петканин
Сценография: Мария Диманова
 

16 април /петък/

 
19:00 часа
Държавна опера – Бургас
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
В програмата:
Хайдн – Симфония №94 "Сюрприз“ в Сол мажор /Из цикъла Лондонски симфонии/
Х. Ариага – Симфония в ре минор
П. Владигеров – "Сарабанда" из "Класично и романтично" оп. 24
Оркестър на Държавна опера – Бургас
 

17 април /събота/

 
11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Принцесите и змеят“
 
17:00 часа
Културен дом – НХК
Балетен спектакъл „Буратино“ на Балетна школа " Звездици "
Билети се продават на касата на “Часовника”. За повече информация тел.0894898098
 
18 април /неделя/
11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Червената шапчица“
 
11:00 часа
Държавна опера – Бургас
„АЛИСА В СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА“
МЮЗИКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА-БАКЪРДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Алиса – Весела АПОСТОЛОВА
Червеният Котарак – Бранимир НЕДКОВ
Заек – Мирослав ДИМИТРОВ
Шапкар – Петър ТИХОЛОВ
Царица Купа – Лина ПЕЕВА
Принц Сърце – Милен ДИНОЛОВ                                                     
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
 

19 април /понеделник/

 
19:30 часа
HashtagSTUDIO
Quiz 51 Въпроса
 

20 април /вторник/

 
19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„НА ЧАШКА ЧАЙ ОТ САМОВАР“
СЪС СПЕЦИАЛНОТО УЧАСТИЕ НА ЕДЕЛИНА КЪНЕВА
Участват:
Еделина КЪНЕВА – сопран
Нона КРЪСТНИКОВА – сопран
На рояла – Мира ИСКЪРОВА
В програмата: руски романси
 
19:00 часа
Културен дом НХК
КУЛТУРНА ОРГАНИЗАЦИЯ "АРТ МЕЛПОМЕНА" гр. Бургас представя:
Христо Гърбов в комедията „ГОЛЕМАНОВ“
Режисьор: Орлин Дяков
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Музика: Пламен Мирчев - Мирона
Участват: Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Йовко Кънев, Евгения Явашева, Любомир Кънев, Милен Димитров, Надя Банчева, Петя Венелинова, Татяна Цветкова и Тони Тончева
*Зрителите закупили билети да ги презаверят в Билетен център "Часовника" до 11.04.2021 г. За повече информация на тел.: 0898 420 537
Билетите са пуснати в продажба в Билетен център "Часовника" с Работно време: понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
 

21 април /сряда/

 
От 17:00 до 19:00 часа
Галерия „Неси“
Изложба живопис „Приказка“ на Росица Чобанова
 
от 18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
Организатори:Таня Стоянова и Ася Петрова
За записване: 0889444819 и 0888282773
 

22 – 25 април

 
10:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Пролетен базар на изкуствата и занаятите
 

22 април /чтвъртък/

 
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Омразна любов“
Актьори: Асен Лозанов, Стефан Иванов
Гостуващи актьори: Асен Блатечки, Койна Русева
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми: Мартина Варийска

23 април /петък/

 
18:00 часа 
Център за съвременно изкуство и библиотека
Конферентна зала, ет. 3. 
„Нежните цветя“ на бургаската литература: Роза Боянова и Наталия Димитрова /с творческия си псевдоним Zоомбула/ 
 
от 18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
Организатори:Таня Стоянова и Ася Петрова
За записване: 0889444819 и 0888282773
 

24 април /събота/

 
От 10:30 часа до 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
 
11:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Конферентна зала, ет. 3. 
Лора Стаматис представя детската книга "Медени истории със 
забавно приложение", илюстратор Невена Ангелова 
 
11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Цар Дроздобрад“
 
От 14:00 часа до 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1,  ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
 
17 :00 часа 
Конферентна зала, ет. 3. 
Вида Буковинова представя: "Пролетните празници - Цветница, 
Великден, Гергьовден в Странджа"
 
21:00 часа
HashtagSTUDIO
Stand-up Comedy Special с Деница Кючукова
 
19:00 часа
Дърржавна опера – Бургас
„ЖИЗЕЛ“ – ПРЕМИЕРА
БАЛЕТ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА АДОЛФ АДАМ
Либрето – Теофил Готие и Верноа дьо Сен Жорж
Хореография – Жан Корали, Жул Перо и Мариус Петипа
Редакция – Леонид Лавровски
Постановка и режисура – Галина КАЛЧЕВА
Художник на декора – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА
Помощник режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Жизел – Иванина ИВАНОВА (дебют)
Алберт – Емил ЙОРДАНОВ
Мирта – Адриана-Мария МАНАСИЕВА (дебют), Полина ИВАНОВА (дебют)
Ханс – Теодор ЦАКОВ (дебют)
Солисти и ансамбъл към балета на държавна опера – Бургас
 

25 април /неделя/

 
11:00 часа
Културен дом НХК, зала „Тончо Русев”
„Цветница е!“ - празничен фолклорен концерт
С участието на ФТА „Никола Гинов“, ФА „Лукойл – Нефтохим" и солисти на ПФА „Странджа”
 
11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Яйцто“
 
12:30 часа
Културен дом НХК, вътрешен двор
Празничен концерт на Бургаски духов оркестър
с диригент Анастас Камиларов
 
16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Конферентна зала, ет. 3. 
Държавен куклен театър – Бургас представя:
„Нероден Петко“ 
 
17:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Конферентна зала, ет. 3. 
Представяне на многоликия творец Росен Карамфилов – писател, 
художник и музикант 
 
18:00 часа
Културен дом НХК, вътрешен двор
Концерт на група „Горещ пясък“
 
26 април - 5 май
Център за съвременно изкуство и библиотека
Книжарница, ет.1
Великденска изложба „Децата и вярата“ 
Център за подкрепа и личностно развитие
 

26 април /понеделник/

 
От 18:00 и 19:30 часа
Културен дом на НХК
Културна организация „ Арт ателие” и ПК „Ажур Пико”
Представят :
НАПРАВИХТЕ МЕ НА ЛУД!
Театрална комик терапия
Режисьор: Богдан Петканин
С участието на: Руслан Майнов, Ненчо Илчев, Мария Сапунджиева, Кирил Ефремов, Павел Иванов, Рада Кайрякова, Тихомир Благоев
БИЛЕТИ СЕ ПРОДАВАТ В БИЛЕТЕН ЦЕНТЪР „ ЧАСОВНИКА” /пред хотел България/ .
ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ТЕЛ. 0894/898-098-МАРУСЯ РУСЕВА –ОРГАНИЗАТОР „ АРТ АТЕЛИЕ”
 
ДТ „Адриана Будевска“
„Свекърва“
Актьори: Аглика Бояджиева, Валери Еличов, Димитрина Тенева, Златко Ангелов, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков
Автор: Антон Страшимиров
Постановка: Бойко Богданов
Сценография: Цвета Богданова
 

27 април /вторник/

 
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Животът е вкусен /Рипкорд/“
Актьори: Антоанета Кръстникова: Димитрина Тенева, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев
Автор: Дейвид Линдзи-Абер
Превод: Матей Тодоров
Постановка: Борислав Чакринов
 
19:00 часа 
Културен дом НХК
По покана на КУЛТУРНА ОРГАНИЗАЦИЯ „АРТ МЕЛПОМЕНА“ гр. Бургас гостува ДT „ИВАН ДИМОВ“ гр. Хасково
Стефка Янорова в пиеса за любовта „ТРЕТА КЛАСА“ – Премиера в Бургас
Авторски спектакъл на Валентин Танев, вдъхновен от филма “Гара за двама”
Сценография и костюми Свила Величкова
Музикални картини: Мишо Шишков-син и Валентин Танев
Участват: Стефка Янорова, Иван Панев, Добриела Попова, Дамян Тенев, Емануил Костадинов
Билетите са пуснати в продажба в Билетен център "Часовника" с Работно време: понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
Инф. телефон: 0898 420 537
 

28 април /сряда/

 
19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„ВИЕНСКА КЛАСИКА 2“
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ
Програма:
Моцарт – Симфония No. 29 (A-dur), K. 201
Бетховен – Симфония №2 ре мажор
Оркестър на Държавна опера – Бургас
 
18:00 часа
Лятна сцена „Охлюва”
Концерт на „115 години ОУ Княз Борис I”
 
от 18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
Организатори:Таня Стоянова и Ася Петрова
За записване: 0889444819 и 0888282773
 

29 април /четвъртък/

 
18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Конферентна зала, ет. 3. 
Премиера на филма „Озарение“ за поета Христо Фотев
Режисьор: Христо Симеонов, оператор Христо Димитров – Хиндо, сценарий Христо Симеонов и Христо Димитров - Хиндо
 
от 18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
“Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
Организатори:Таня Стоянова и Ася Петрова
За записване: 0889444819 и 0888282773
 

30 април /петък/

 
Бар „Таргет“
Концрт на група „Lek city case“
 
1 май /събота/,  23:30 часа
Храм „Св. св. Кирил и Методий“
Пасхална служба отслужена от Негово Високопреосвещенство
Сливенски митрополит Иоаникий и бургаското православно духовенство
 

2 май /неделя/

 
11:00 часа
Културен дом НХК, зала „Тончо Русев”
Празничен великденски поздрав 
с участието на хор „Родна песен“ с худ. ръководител Милена Добрева,
хор „Милка Стоева“ с худ. ръководител Светла Стоева  и хор на ПФА „Странджа“ с хор майстор Атанаска Бонева
 
12:30 часа
Културен дом НХК, вътрешен двор
Фолклорен поздрав от ФА „Китка“
с худ. ръководител Мария Маркова - Халачева
 

5 май /сряда/, 18:00 часа

 
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“
Ул. „Митрополит Симеон“ №24
Изложба „Allegoria Sacra“
Куратори Красимир Русев и Иво Бистрички
 

6 май /четвъртък/, 10:00 часа

 
РИМ – Бургас, Историческа експозиция 
Ул. „Лермонтов“ №31
Представяне на възрожденска икона на Св. Георги Победоносец
(Тревненска иконописна школа, Втора половина на ХIХ век)
 
11:00 часа
Открита сцена „Охлюва“
Гергьовденски поздрав с участието на ПФА „Странджа“ с главен худ. ръководител Марио Егов
 
12:00 часа
Открита сцена „Охлюва“
Празничен поздрав на Бургаски духов оркестър
с диригент Анастас Камиларов

Предстоящи събития

01 юни 2021 - 30 октомври 2021

“Среброто на траките”

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2021-04-23 17:36:06