Културна програма за месец февруари 2021 г. (обновена на 8.2.2021г. 11.45 Ч.)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец февруари 2021 г. (обновена на 8.2.2021г. 11.45 Ч.)

01 февруари 2021 13:28 - 28 февруари 2021 13:28

От 1 до 27 февруари

От 09:00 до 17:00 часа
От вторник до събота
Природонаучен музей, ул. „Фотинов“ 30 
„Оживялата изложба“

От 09:00 до 17:00 часа
От вторник до събота
Археологически музей, бул. „Алеко Богориди“ 21 
Изложба: "Археологически открития в Бургас през 2020 г. Тракийското светилище в кв. "Изгрев" и проучванията при н. "Чироза" в кв. Крайморие.“
От 10 февруари
Изложба „Из мистериите на виното или как го пият в Древна Гърция и Тракия“

От 09:00 до 17:00 часа
От вторник до събота
Исторически музей, ул. Лермонтов 31
Изложба „Пътят към свободата“ (изложбата е посветена на 143 години от освобождението на Бургаския край от Османско владичество)

От 9:00 до 18:00 часа
БХГ "Петко Задгорски"
ул. Митрополит Симеон 24
зала 1 - Експозиция от фонда на БХГ
зала 2 - Бургаски художници от фонда на БХГ
зала 3 - Постоянна експозиция -  Странджански икони

От 9:00 до 17:00 часа
От понеделник до петък
Фоайета на Културен дом НХК
Изложба "Бургазлии завинаги"
Фотографска изложба "Градска скулптура"
Изложба на творби, част от Фестивал на младите в  изкуството
Вход:свободен

От 10:00 до 17:00 часа
От понеделник до петък
Експозиционен център „Флора“, зали 2 и 3
Изложба „70 години от рождението на Емил Чакъров“
Фотографска изложба „Копнеж по Италия“
Изложба на фотографии и макети от Пясъчния фестивал
Вход:свободен

Понеделник-събота 10:00 -18:00; неделя 10:00 – 14:00
КЦ „Морско казино”, зала „Александър Георгиев Коджакафалията“ 
„Древната жена“ , изложба на бижута с техниката „микро макраме”
Вход: свободен

04 – 28 февруари

Понеделник-събота 10.00 -18.00; неделя 10.00 – 14.00
Галерия „ Георги Баев”
Изложба „Баев.Пътува и твори” 
Вход: свободен

От 1 до 13 февруари

От 10:30 до 18:30 часа
Дружество на художниците
Изложба – базар „300“

От 15 февруари до 01 март

От 10:00 до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба „Бургас харесва младите илюстратори“

От 16 до 27 февруари

От 10:30 до 18:30 часа
Дружество на художниците
Изложа на млади автори от страната

03 февруари /сряда/

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Животът е вкусен“ /Рипкорд/
Актьори: Антоанета Кръстникова, Димитрина Тенева, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев
Автор: Дейвид Линдзи-Абер
Превод: Матей Тодоров
Постановка: Борислав Чакринов

04 февруари /четвъртък/

19:00 часа
Държавна опера - Бургас
КОНЦЕРТ
Диригент ЦАНИСЛАВ ПЕТКОВ
Концертмайстор Ваня ЗЛАТЕВА
Програма:
1. Корели – Кончерто гросо в Ре мажор Op. 6 No: 4
2. В. А. Моцарт – Дивертименто в Ре мажор KV. 136
3. Менделсон – Симфония No.7
4. Аренски – Вариации по тема на Чайковски ор. 35а
Оркестър на Държавна опера – Бургас

06 февруари /събота/

11:00 часа
пл. „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния флаг на
Република България и флаговете на Европейския съюз и Община Бургас.
Благодарствен молебен за благоденствието на свободен Бургас
 
11:00 часа

Държавен куклен театър – Бургас
„Как се лекува лъвски страх“

11:30 часа  
Паметник на руските освободители
Тържествен ритуал по отдаване на военни почести
и полагане на венци и цветя
 
Паметна плоча на ген. А. М. Лермонтов  (ул. „Лермонтов“ №15)
Паметник на руския лазарет (Приморски парк)
Полагане на венци и цветя

7 февруари /неделя/

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Чук и Пук“

09 февруари /вторник/

19:00 часа
Държавна опера - Бургас
ВЕЧЕР НА НЕМСКАТА ПЕСЕН
КОНЦЕРТ
Солисти: 
Шмилена СУЛТАНОВА - сопран 
Бранимир НЕДКОВ - баритон 
На рояла: Дария КРЪСТЕВА
Програма : Песни от Брамс, Шуман, Шуберт, Хюго Волф и др. 

10 февруари /сряда/

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“
„Wine Gogh““
Ателие за рисуване и вино

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Лъжата“
Актьори: Стефан Иванов
Гостуващи актьори: Асен Блатечки, Койна Русева, Милена Маркова
Превод: Снежина Русинова – Здравкова
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми: Мартина Варийска

12 февруари /петък/

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“
„Wine Gogh““
Ателие за рисуване и вино

19:00 часа
Държавна опера - Бургас
ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА
БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА П. И. ЧАЙКОВСКИ
Хореография и режисура - проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Сценография и костюми - Радостин ЧОМАКОВ
Репетитор - Галина КАЛЧЕВА 
Пом.-режисьор -  Петър ТИХОЛОВ
Солисти и ансамбъл към балета на Държавна опера – Бургас

13 февруари /събота/

10:30 часа
Галерия „Георги Баев“
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Нероден Петко“ – премиера

14:00 часа
Галерия „Георги Баев“
Арт ателие „ЦвЕтНо“ с ръководител Таня Стоянова

13 февруари 2021 г. 

От 18:00 часа
Зала 1 на МКЦ 
"Ах, тази любов"
Концерт на солисти на детски хор "Милка Стоева" и танцови двойки на КСТ "Бургас 1975" 
Със специалното участие на Невена Цанева. 
Събитието се организира по повод 14 февруари. 
Във връзка с наложените ограничения от използване на 30% от местата в залата, безплатни билети могат да се резервират онлайн на www.eventbrite.com.

14 февруари /неделя/

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Нероден Петко“ - премиера

19:00 часа 
Държавна опера - Бургас
ЛЮБОВ ПО АМЕРИКАНСКИ
КОНЦЕРТ
Солисти:
Йоана КАДИЙСКА - мецосопран 
Валери ТУРМАНОВ - баритон 
На рояла : Мира ИСКЪРОВА 
Програма:  Арии и дуети от "Уестсайдска история", "Порги и Бес", "Фантомът на Операта", "Човекът от Ла Манча", "Магьосникът от Оз“, "Котките" и др.

16 февруари /вторник/

19:00 часа
Културен дом НХК
„Баща ми се казва Мария“
Със специалното участие на Асен Блатечки 
Автор : Иван Ангелов
Режисьор : Асен Блатечки
Продукция на : ДКТ К.Величков- Пазарджик
Разпространява : Театър Мелпомена
Музика : Христо Намлиев
Сценография : Анелия Райкова
Костюми : Лиляна Гергишанова
Актьори :Станимир Гъмов , Асен Блатечки , Стефан Рядков ,
Петьо Петков - Шайбата , Жанина Стоилова и Невена Бозукова

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Милионерът“
Актьори: Асен Лозанов, Златко Ангелов, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Невена Цанева, Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стоян Памуков, Тихомир Благоев, Тони Минасян
Гостуващи актьори: Албена Михова, Тончо Токмакчиев
Участват още: Радинела Неделчева
Автор: Йордан Йовков
Постановка: Богдан Петканин
Сценография: Мария Диманова

17 февруари /сряда/ 

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“
„Wine Gogh““
Ателие за рисуване и вино

19:00 часа
Държавна опера - Бургас
РИГОЛЕТО
ОПЕРА ОТ ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
Диригент - ЦАНИСЛАВ ПЕТКОВ 
Режисьор - АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ 
Художник - Иван ПОПОВ
Диригент на хора - Невена МИХАЙЛОВА 
Концертмайстор - Йордан КОВАЧЕВ 
Пом. - режисьори - Петър ТИХОЛОВ
Субтитри - Сребрина СЛАВОВА
Риголето - Александър КРУНЕВ
Херцогът на Мантуа - Даниел ДАМЯНОВ
Джилда - Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА
Спарафучиле - Диман ПАНЧЕВ 
Мадалена - Лина ПЕЕВА
Джована - Калина ПОПОВА 
Граф Монтероне - Костадин МЕЧКОВ 
Граф Чепрано -  Делян СЛАВОВ
Графиня Чепрано - Шмилена СУЛТАНОВА
Маруло - Бранимир НЕДКОВ
Матео Борса,- Любомир ТОДОРОВ 
Паж - Аглика ПЕТРОВА 
Оркестър и хор на Държавна опера - Бургас 

18 февруари /четвъртък/

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Последният янки“
Актьори: Аглика Бояджиева, Невена Цанева, Николай Стоименов, Тихомир Благоев

19:30 часа
Културен дом НХК
"БАЛЕТНА ВЕЧЕР"

19 февруари /петък/

148 ГОДИНИ ОТ ГИБЕЛТА НА ВАСИЛ ЛЕВСКИ
11:30 часа 
Приморски парк, паметник на Васил Левски
Заупокойна молитва
Тържествен ритуал по полагане на венци и цветя

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“
„Wine Gogh““
Ателие за рисуване и вино

19:00 часа
Културен дом НХК
„НАПРАВИХТЕ МЕ НА ЛУД!“
Театрална комик терапия
Режисьор: Богдан Петканин
С участието на: Руслан Майнов, Ненчо Илчев, Мария Сапунджиева, Кирил Ефремов, Павел Иванов, Рада Кайрякова, Тихомир Благоев

20 февруари /събота/

10:30 часа
Галерия „Георги Баев“
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев

11:00 часа
Православен храм "Свети Никола", град Черноморец 
Участие с православни песнопения и възрожденски песни ще вземе смесен  хор "Бургас", представителна формация на хорова школа "Милка Стоева" при МКЦ.   
Събитието се организира по случай 148 години от обесването на Апостола на свободата - Васил Левски.

11:00 часа
Държавна опера - Бургас
СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА
СПЕКТАКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АТАНАС КОСЕВ
Режисьор - Дарина ГЛАВАНАКОВА-БАКЪРДЖИЕВА
Сценография - Иван ТОКАДЖИЕВ
Танци - Галина КАЛЧЕВА
Пом. - режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Снежанка - Шмилена СУЛТАНОВА
Царица - Лина ПЕЕВА
Принц - Милен ДИНОЛОВ
Разказвач - Николай НИКОЛОВ
Огледало - Милен ДИНОЛОВ
Професора - Калина ПОПОВА
Кихльо - Мирослав ДИМИТРОВ
Смешко - Александър ПЕРПЕРИЕВ
Любопитко - Весела АПОСТОЛОВА
Всезнайко - Петър ТИХОЛОВ
Мърморко - София ЛОВДЖИЕВА
Малчугана - Мария ДОБРЕВА
С участието на балет на Държавна опера – Бургас

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Тримата братя и златната ябълка“

14:00 часа
Галерия „Георги Баев“
Арт ателие „ЦвЕтНо“ с ръководител Таня Стоянова

21 февруари /неделя/

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Колко вкусно“

23 февруари /вторник/

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Животът е вкусен“ /Рипкорд/
Актьори: Антоанета Кръстникова, Димитрина Тенева, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев
Автор: Дейвид Линдзи-Абер
Превод: Матей Тодоров
Постановка: Борислав Чакринов

24 февруари /сряда/

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“
„Wine Gogh““
Ателие за рисуване и вино

19:00 часа
„Умопомрачение“
Актьори: Никол Карабинова, Никола Парашкевов,  Стефан Иванов
Гостуващи актьори: Асен Блатечки, Койна Русева
Автор: Сам Бобрик
Постановка: Борислав Чакринов

25 февруари /четвъртък/

18:00 часа
КЦ „Морско казино”, зала „Георги Баев”, ет.0
“ABSOLVO TE” представяне на  книгата на Георги Бърдаров
вход:свободен

19:00 часа
Държавна опера - Бургас
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент - ЙОРДАН ДАФОВ
Концертмайстор - Ваня ЗЛАТЕВА 
Солист: Росен ИДЕАЛОВ - кларинет
Програма:
Бритън - "Симпъл симфони"
Големинов - 5 скици за струнен ркестър
Дафов - "Утринна музика"
Моцарт - Концерт за кларинет и оркестър в ла мажор, KV622
Оркестър на Държавна опера - Бургас ,

26 февуари /петък/

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“
„Wine Gogh““
Ателие за рисуване и вино

19:00 часа
Културен дом НХК
Обединени в музиката
Музикален спектакъл с любими руски песни

27 февруари /събота/

10:30 часа
Галерия „Георги Баев“
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев

11:00 часа
Държавна опера - Бургас
МАКС И МОРИЦ
ОПЕРА ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Либрето  – Банчо Банов
Диригент – постановчик  – Цанислав ПЕТКОВ
Режисьор  – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография  – Иван ТОКАДЖИЕВ
Костюми  – Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА
Танци  – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори  – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители:
Макс – Стефка Христозова 
Мориц –  Весела Апостолова
Писателят Буш –  Йордан Христозов
Леля Грета – Лина Пеева
Хлебарят – Диман Панчев
Музикантът – Милен Динолов
Майстор Бьок – Веселин Спасов
Художникът – Мирослав Димитров
С участието на балета на Държавна опера – Бургас.

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Нова приказка за мартеничките“

14:00 часа
Галерия „Георги Баев“
Арт ателие „ЦвЕтНо“ с ръководител Таня Стоянова

28 февруари /неделя/

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Нова приказка за мартеничките“

Предстоящи събития

01 юни 2021 - 30 октомври 2021

“Среброто на траките”

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2021-02-10 09:57:24